Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Keringetőszivattyú normális,...

Keringetőszivattyú normális, hogy nagy hanggal működik?

Figyelt kérdés
Tavaly szereltettünk be a kazán mellé egy keringető szivattyút (Grundfos), viszony amikor beindul, a csövön keresztül hallani az egész házban. Nem búgás, meg nem is zúgás, inkább ilyen szaggatott, nem folytonos ciripelés szerű hang. Mintha két fém talákozna. Ez mitől lehet? Vki más járt így?
2011. nov. 17. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy lelevegősödött? Hogy szerelték be?

A motor tengely végén az a nagy csavar felfelé van?

Mert ha igen akkor picit nyisd meg és légtelenítsd. Lehet megrekedt benne a levegő.

2011. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy normális. De lehet hogy csak levegős, ahogy előttem írják.

Nekünk régebben volt egy hagyományos fajta, szintén Grundfos, az csak búgott, amikor ment.

Most egy Grundfos Alpha 2 van már egy ideje, az szinte teljesen hangtalan. Még ha ott állok mellette is, semmit nem hallok belőle.

2011. nov. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát azt nem tudom, hogy mi az a lelevegősödés. Az első perctől ilyen hangja van egyébként. Függőleges fűtéscsőre van behegesztve egy kivezetés, meg egy visszavezetés és a kettő között van ugye a keringető. Így ki is lehet iktatni a keringetőt. Az a nagy csavarszerűség az nem felfelé áll, hanem oldalt van, vagyis ugy mondom, hogy ha szemben állok a keringetővel, a csavar pont felém néz.
2011. nov. 17. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha így áll, akkor elvileg nem lehet levegős sem.

Hát nincs sajnos más ötletem...

2011. nov. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Mi volt a megoldás 2011-ben? Nálunk most kezdett el "hangoskodni", talán csapágyas.
jan. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!