Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalatok a lignitte...

Mik a tapasztalatok a lignittel való fűtéssel, nagyon macerás, sokk kell belőle, jól ég stb?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam rajta mert láttam az interneten hogy nagyobb tételben elég olcsón hozzá lehet jutni.

2011. nov. 23. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem macerás,elég jól ég,de kicsi a fűtőértéke. Sok kell belőle,hogy elég meleg legyen.
2011. nov. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha sok is kell belőle,de elég olcsó lehet érdemes lenne kipróbálnom pár mázsányit.
2011. nov. 23. 15:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is a napokban gondolkoztam ezen. Itt 2400-2500Ft-ért adnak egy mázsát. Osztottam, szoroztam, maradok inkább a fánál. Azzal olcsóbban kijövök.
2011. nov. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vettem pár zsákkal,nem is ég jól,nedves is ,a kalóriája gyenge,ha meg is gyulladt akkor is nyugodtan rá lehet ülni a kályhára.
2011. dec. 9. 07:26
 5/6 azugy.jo válasza:
A lignit szárazságán múlik minden, ha száraz a keményfához hasonlítható a fűtőértéke. Nagy mennyiség vásárlása esetén az ország bármelyik részén 1/q kb. fele annyiba kerül mint 1q fa!
2013. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Józan Paraszt ***** válasza:
Kibányászott állapotában nedvességtartalma 38-45%, fűtőértéke 2000-2300kalória, ami a frissen kitermelt tűzifával mutat hasonlóságot. Hamutartalma 15% körüli, ami a jobb minőségű import szeneknél magasabb, de az egyéb hazai szeneknél alacsonyabb. Napfénytől védett, száraz, fedett, jól szellőző helyen történő tárolással nedvességtartalmának jelentős részét elveszíti, ezáltal fűtőértéke emelkedik, ami elérheti a 3000 kalóriát is. A felsorolt tulajdonságokból kitűnik, hogy igazán jó tüzelővé akkor válik, ha a felhasználás előtt 4-6 hónappal vásárolja meg. A száraz lignit tüzeléstechnikai adottságai nagyban hasonlítanak a tűzifáéhoz, egy alapvető különbséggel: a tüzet jobban tartja.
2013. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!