Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A bükk vagy az akácfa jobb...

A bükk vagy az akácfa jobb tüzelő? Feltéve ha egyformán száraz mind a kettő.

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Akác.
2011. nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akác mindenképp hatékonyabb nem tart olyan sokáig a tűzön de ennek a fajtának a legmagasabb az égési hőfoka és nagyon tisztán ég kevés korom és hamu képződik,a bükk csak tovább tart mert minden körülmény közt nagyobb a nedvességtartalma de sokkal kevesebb hőt is ad és a nedvesség miatt jobban is kormolja a rendszert.
2011. nov. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
akác
2011. nov. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az akác vizesen is jól ég.
2011. nov. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utóbbit cáfolnám. Égni ég, de egy kínszenvedés vele tüzelni, pláne tüzet rakni, ha vizes. Sajnos tapasztaltam már.
2011. nov. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Fűtőértékben veri a bükk az akácot:

Bükk: 15,6 MJ/kg

Akác: 14,8 MJ/kg

Tavaly nekem bükk volt, de most akác van mert az okosok rábeszéltek, hogy jobb az, de szerintem nincs olyan jó mint a bükk volt. Hamarabb leég és nincs akkora hője sem.

Tavaly teleraktam a kazánt bükkel és egy rakattal 70 fokos lett a víz. Most ugyanúgy telerekom akáccal és 55-60 foknál nem megy fentebb.

2011. nov. 24. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Utóbbi cáfolandó.Száraz akác sokkal több hőt ad,nem is merem telerakni a kazánt mert felrobbanna.félig elzárva 85 fok körül van a víz.
2011. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Farkas Manó Zsolt válasza:
A bükk tovább tart, de mivel a rostszálai összevissza vannak, nehéz vágni. Plusz kormosabb az akácnál, és nem ad le akkora hőt ugyanannyi égésidő alatt.
2013. febr. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Farkas Manó Zsolt válasza:
Ha nem tocsog az az akác, csak nedves, tovább marad meg a parazsa is.
2013. febr. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bükknek nagyobb a fűtőértéke, ha száraz.
2013. febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!