Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan szedjem ki a vérfoltot...

Hogyan szedjem ki a vérfoltot a matrac kárpitjából?

Figyelt kérdés
Véres lett a matrac kárpitja. Volt rajta lepedő, de az átázott, és olyan lett a kárpit is. Van itthon Vanish szőnyeg -és kárpittisztító, azt ráöntöttem, de ugyanúgy foltos maradt, csak az élénk piros vérszín változott sötétbarnára. Tudnátok javasolni valamit, hogy hogyan szedhetném azt onnan ki? Nem szeretném emiatt újrahúzatni a matracot.
2011. nov. 28. 20:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Én úgy tudom, hogy a vér csak akkor jön ki, ha még frissen, azonnal teszel rá sót. Remélem, rosszul tudom, és van rá megoldásod.
2011. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
*van-lesz
2011. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Elvileg ez a csak frissen sót rá dolog a bornál működik, már több ruhámat mentettem meg így, hogy rászórtam a sót, amikor ráömlött a bor. A plédet meg a takaróhuzatot ki tudtam mosni mosógépben, tehát biztos hogy nem csak így jön ki, de a matracot sajnos nem tudom beledobni a mosógépbe.
2011. nov. 28. 20:40
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Gyógyszertárakban lehet kapni speciális vérfolttisztítót,próbáld meg azt.
2011. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
Lehet, hogy borra is jó, de ismerősömék ezzel a módszerrel szedték ki a padlószőnyegből a vért, mikor a picit "házi baleset" érte.
2011. nov. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Frissen a sima hideg víz is kiviszi. De elképzelhető, hogy most már a vanish fixálta.

Szobatársam anno egy balesete után úgy csinálta, hogy egy nagy lavórban hozott hideg vizet, szivacsot és azzal dörzsölte ki, gyönyörűen kijött a matracból. Persze kb. minden két dörzsölés után öblíteni kell a szivacsot és a vizet gyakran cserélni, hogy ne csak szétkend.

2011. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

"Régebbi, beszáradt vérfolt esetén keverjünk össze háztartási keményítőt hintőporral, majd kevés vízzel keverjük massza-szerűvé, az így kapott anyagot dörzsöljük bele a foltos textilbe, majd öblítsük át szalmiákszeszes vízzel."


vagy


Dr. Beckmann foltördög: [link]

2011. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%
Önts rá egy liter kólát, az amerikai rendőrök is azzal mossák fel a balesetekben kifolyt vért az úttestről.
2011. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Ugyan nem matrackárpitból, hanem ruhaneműből nemrég mostam ki egy beszáradt vérfoltot (A Vanish folttisztító és a foltördög nem használt) Marhaepe szappannal sikerült kiszednem belőle. Majd 600 forint egy darab, de sokáig elég. Nem úgy csináltam, ahogy a weblapon ajánlják, hanem bedörzsöltem, kiöblítettem, megint bedörzsölés, megint kiöblítés.
2011. nov. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Valaki nagyon belelendült a lepontozgatásba.. egészségére.
2011. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!