Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben, ha elromlik...

Albérletben, ha elromlik valami kinek kell fizetni a javítási költséget?

Figyelt kérdés
A konvektor csak 2,5 felesen hajlandó működni, alacsonyabb fokozaton kialszik. Így 26-28 fok közt van a lakásban. A gázóra leforog a falról. Az egyik konnektor kiégett...így használhatatlan....ami hosszabító bele volt dugva az is gallyra ment. Kinek kell fizetni a javításokat? A tulaj neje azt mondta, hogy javítatssuk meg a konnektort (konvektorról még nem tudnak) , mert nálunk ment tönkre. Persze Ő is tisztában van vele, hogy oylan öreg, hogy még Nóé b*szta ki a bárkából,mert neki sem kellett....és még nem réz huzalos vagy mi...szóval ez a tipikus bármelyik pillanatban, bárkinél tönkremenős fajta...szóval? Ki fizet? (mindkettő érdekel)

2011. dec. 6. 17:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
ha a szerződés kitér erre (amennyiben van szerződés), akkor ott megtalálod..., ha nem, akkor szerintem egyértelmű, hogy a tulaj dolga!
2011. dec. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szerződésben - ami egy teljesen átlagos bérleti szerződés - van egy pont, amiben ez benne szerepeltetik.

Minden olyan dolog, ami pl. el öregedik vagy saját hibánkon kívül megy tökre (áztatnak), azt a tulajdonosnak kell megjavítania. Ami a mi hibánkból megy tönkre (pl. kitörik az ajtóüveg) azt nekünk kell helyrehozni.


Itt minden csak a szerződéstől függ. Ha van a szerződésben erre irányzott szöveg, akkor az az irányadó. Ha nincs, akkor vitatkoztok és végül lenyeled a békát és megcsináltatod/megcsinálod. Ha mázlid van kifizeti az egészet vagy legalább a felét.

2011. dec. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A szerződést konkréten nem adta oda, igaz tavaly Decemberben mikor aláírtuk azt mondta, hogy legközelebb hozza magával. Két hónapja bukott ki, hogy azért nem ad nekünk egy példányt,mert így akár minket akár más bérlőét nehezebben tudná kirakni, ha esetleg nem fizetné(nek)nk. 2-3 éves bírósági herce hurcát akarja ezzel elkerülni....
2011. dec. 6. 17:49
 4/20 anonim ***** válasza:

Ez baromság!

A szerződésből minimum KÉT példánynak kell lennie. Egyik a tulajdonosé, egyik a bérlőé! Ha bírósági per lenne belőle, akkor elsősorban a bérleti szerződést vennék elő, mint irányadót! Utána jönne a polgári törvénykönyv!

Egyébként, ha bíróság elé kerülne a peretek - ha lenne -, akkor a lakástulajdonos sokat bukna, mivel gondolom az apehnál sincs bejelentve, hogy kivan adva a lakása.


Személyes tanácsom: Keress egy másik megbízható albérletet.

2011. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én egyszer voltam pár hónapig albérletben és igen, kapnod kellett volna egy szerződést, amiben mindent rögzítetek ami fontos. Mennyi volt a kaució, mennyi a havi bér, hogy a javításra, cserére szoruló dolgok kinek a kontójára mennek.

Ezenkívül ne dumáljon a "lakók kirakásáról" mert az is úgy volt hogy mi bármikor elmehetünk, de ha ő akar kirakni 1 hónap türelmi időt ad, hogy keressünk másik helyet!

Ez így fer. Amúgy az a normális ha tényleg ami önhibán kívül történik baja, azt a főbérlő fizeti, ami meg a mi hibánk, azt mi!

2011. dec. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mi tényleg nem kaptuk szerződést! Mondom, kb. két hónapja derült ki, mikor szóltam a tulajnak, hogy ugyan hozza már a mi példányunkat, lassan egy éve itt az ideje. Még Ő volt felháborodva, hogy "Minek kell az nekem, azzal nem tudok semmit sem csinálni" Mondtam NEki, hoyg azért kell,mert mind a két félnél kell belőle példánynak lenni...és erre mondta, hogy azért nem ad a bérlőinek szerződést mert így nehezebben tudná kirakni őket....Jah...gondolom ezek után nem adózik ...
2011. dec. 6. 18:13
 7/20 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki hogy év végéig legyen szíves egy fénymásolt példány átnyújtani neked, mert ha nem keresel másik albérletet.

És tényleg keress, ez így nem lesz jó!

2011. dec. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

fizettetek kauciót?

mert akkor a kaucióból kell kifizetni.vagyis az a ti pénzetek,ami a tulajnál van:)szóval akkor a tulajnak kell intézni.


ha nem fizettetek kauciót és a szerződésbe sincs ilyen,akkor vszeg nektek kell...

2011. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
2 havi kaukció (amiből 45 ezret elengedett annak fejében,hogy kifestjük a kecót,de attól az még ugyan úgy jár vissza)+ egy havi bérleti díj.
2011. dec. 6. 18:46
 10/20 anonim ***** válasza:
sok szerzödést ugy irnak meg h a tulaj jöjjön ki jól belöle.én 2 éve lakom itt,elromlott a csap,de gondolom már tiz éves lehetett,nem akartam sz.rakodni,igy megcsinaltattam én.de volt h a csap alul csöpögött akkor szoltam a tulajnak ,kifizette ő.függ h milyen a tulaj.
2011. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!