Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben, ha elromlik...

Albérletben, ha elromlik valami kinek kell fizetni a javítási költséget?

Figyelt kérdés
A konvektor csak 2,5 felesen hajlandó működni, alacsonyabb fokozaton kialszik. Így 26-28 fok közt van a lakásban. A gázóra leforog a falról. Az egyik konnektor kiégett...így használhatatlan....ami hosszabító bele volt dugva az is gallyra ment. Kinek kell fizetni a javításokat? A tulaj neje azt mondta, hogy javítatssuk meg a konnektort (konvektorról még nem tudnak) , mert nálunk ment tönkre. Persze Ő is tisztában van vele, hogy oylan öreg, hogy még Nóé b*szta ki a bárkából,mert neki sem kellett....és még nem réz huzalos vagy mi...szóval ez a tipikus bármelyik pillanatban, bárkinél tönkremenős fajta...szóval? Ki fizet? (mindkettő érdekel)

2011. dec. 6. 17:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Mivel tavaly december óta lakunk itt, a konvektorok már akkor rosszak voltak. Még fel is ajánlottuk neki, hogy felesben fizessük ki a cserét,de füle botját sem mozdította. Jelenleg tíz nap alatt 10ezer Forintnyi gázt használunk el...39 nm2-ről beszélgetünk....két konvektor van csak.
2011. dec. 6. 18:59
 12/20 anonim ***** válasza:
Én még mindig azt tudom neked mondani - mint eddig is írtam -, hogy nagyon gyorsan keressetek másik albérletet és tűnjetek el onnan. Ennek nem lesz jó vége. Ő nem ad szerződést, amihez jogod lenne és a konvektorokat se fogja megjavítgatni, se kifizetni, ha te megtennéd!
2011. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én is elmondom újra. Keressetek másik lakóhelyet, albérletet. Az nem állja hogy tönkrement konvektor mellett éltek és plusz lóvét eregettek ki az ablakon csak mert nem lehet lejjebb venni azt a kva konvektort.

Majd a következő albérlő lehet hogy gatyába rázza a főbérlőt! De az már nem a ti gondotok lesz. Hajrá költözés! :)

2011. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A tulaj dolga!

Azért halkan megjegyzem az én lakásomban tavaly a bérlőknek gondjuk volt a konvektorral, apuka úgy érezte meg tudja csinálni. Nem sikerült, felhívott. Küldtem szerelőt és mondta,hogy nem lett volna nagy baja, de látszik,hogy berhelték és így ki kellett valami termosztátot cserélni benne. Most mondjam azt,hogy ha nem nyúl hozzá akkor megúsztam volna mondjuk 3 ezerből, így meg több,mint 10-ből?

Azért ilyen is van!

2011. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

1 - keressetek új lakást, mert ez egy szemétláda, ennyiből látszik. A kauciót lakjátok le, mert vissza tuti nem adja, szinte biztos vagyok benne.

2- mivel nincs szerződésetek, így nem tudjátok mi áll benne, de az így mindegy is. Jogszabály szerint (mivel ugye nincs eltérő rendelkezésről tudomásotok, ez játszik) az állagromlásért a bérbeadó felel, a normálison túlmenő elhasználódásért, károkozásért meg ti.

Talán lehetne kicsit több esze, mert így senki nem veszi ki a lakást utánatok, ha azt látják, hogy a rezsi a plafont veri, az meg külön jó lenne neki, ha leégne a lakása, ja... :D Ne fizessetek véletlenül se.

2011. dec. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Mikor ide kölétöztünk még az előző lakó egy egytimste itt volt. Ő azt mondta, hogy a kiszsobába Ő lakott, a nagyszobába meg volt egy társa. A rezsijük 15ezer volt. Még vissza is kérdeztem, hogy fejenként?? Mondta, hogy nem! Össze vissza annyi volt! Hát nyáron mikor havonta 15 napot dolgoztam reggel 8kor elmentem és este 11 körül jöttem haza, párom is 15 napot dolgozott reggel 7-től este fél 8 ig, szóval szinte alig voltunk itthon, semmi nem fogyott így sem tudtunk lemenni rezsi ügyileg 25 ezer alá!Télen eddig a max amit fizettünk tavaly januárban 95 ezer volt (45 bérleti díj)A gáz 30-35! Enyhén szívbajt kaptunk, mert párom kb. 85 ezret keresett akkor, én meg még fősulira jártam, keresetem nem volt. Azt ne várja meg a tulaj,h úgy hoz ide lakásnézelődőt,h mi még itt vagyunk,mert Én biztos nem fogom azt mondani, hogy havi 20 a rezsi!Amúgy ma volt szerelő nálunk, baráti áron 6ezerért kitisztította a konvektort, jelenleg most tud menni 1,5-en. Azt mondta,h ez a konvektort vagy 0-án vagy min 1,5 -esen kell működtetni...az 1 fokozatot nem nagyon szereti....jah és kb. 35 éves!
2011. dec. 8. 16:41
 17/20 A kérdező kommentje:
*egyetemista
2011. dec. 8. 16:41
 18/20 anonim válasza:

Ajajj!!! Nyomás onnan elfele!! Ez nem tiszta albérlet!

Nagyon várom, hogy mi lett a vége! Légyszíves írjál,hogy mi lett!!!!

2011. dec. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem engedhetjük meg magunknak,hogy elköltözzünk, nincs annyi tőkénk, hogy2-3 havi kaukciót kifizessünk máshova...ez a mostani emg biztos azt mondaná,h nem ad vissza egy fityinget sem, inkább lakjuk le...szóval nem tudom, h mi lesz!
2011. dec. 11. 21:30
 20/20 anonim ***** válasza:

Amikor a tulaj azt mondja, hogy lakd le a kauciót, akkor azt a pénzt, amit az aktuális hó (két hó, ha annyi kauciót tettél le) bérleti díját tedd félre, és két hó alatt meg is lesz a szükséges kaució az új albira...


Itt semmiképp nem szabad maradni, de ha nagyon nincs mód elköltözni, akkor meg kell fenyegetni a tulajt, hogy bírósághoz fordulsz - itt szólok, nem igaz, hogy nem tudsz semmit bizonyítani ha nincs szerződésed, hiszen pl egy szóban létrejött szerződés ugyanúgy szerződés, mint az írásos (max utóbbit könnyebb bizonyítani). Tanúk kellenek, és pl. a nem tudom, a rezsi számlákat ki fizeti? Te adod fel, vagy a tulaj és odaadod az ellenértéket neki? Mert utóbbi esetben kérj tőle elismervényt az átadott pénzről! Amúgy a kaucióról van elismervényed? Vagy kézbe adtad csak úgy?


Mert azt nem szabad! Ha benne is foglaltatik a szerződésben, akkor is kell elismervényt iratni, hogy átvette tőled az összeget a tulaj! Ez nagyon fontos, mégis sokan elmulasztják! Mindenről mindig legyen elismervényed, ha pénzt adsz át, jobb a bajt megelőzni.


Amúgy pedig miden nemű állagmegóvó munkálat költsége a tulajdonost terheli, kivéve, ha te okozol effektív kárt - pl, részegen leszakítod a mosdót... na azt neked kell megcsináltatnod - de pl ha elromlik a csaptelep, azt neki kell kicseréltetnie, mert az a normál amortizáció következtében következett be. A bírósággal (és tanúkkal!) való fenyegetőzés 99,99%-ban beválik, ha ennél esetleg mégsem, akkor fordulj a kerület Jegyzőjéhez (Polg. mest. Hivatal), mert ha a normál lakhatásodat megakadályozza - pl. a hibás készülékekkel, ill. azok megjavíttatásának elmulasztásával - akkor a Jegyzőnél "lehet birtokvédelmi eljárást" kezdeményezni! Legtöbbször az ezzel való "fenyegetőzés" is épp eléggé hatásos ahhoz, hogy az ilyen alja tuéajok maukhoz kapjanak, mert a hatósági eljárástól ők is tartanak (hiszen nyilván nem adóznak a kiadott lakás után!)...


Ne hagyjatok magatokból hülyét csinálni! És: legyen mindig mindenről papírotok!!!!!

2012. ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!