Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy költségmegosztós lakás...

Egy költségmegosztós lakás hideg. Miért? Átverés?

Figyelt kérdés

Felújítás óta (szigetelés nem történt) a lakás hidegebb hiába állítom a maxra a fűtést. De a legjobb hogy a fűtésdíj nem csökkent. Nem szellőztetek, nem takarom le és hőtükör van a fal és a fűtőtestek között. Hol lehet a hiba?

Szerintem ez a költségmegosztó átverés ez az a szar:

[link]

Kétségeim vannak hogy pontosan mérné a szoba és radiátor hőmérsékletét. Egy zárt műanyagdoboz! Milyen elven méri mérheti a hőt?


2011. dec. 10. 16:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Minden radiátorod meleg rendesen? Vagy a tekergetés után hűlt ki?
2011. dec. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Igazából ez egy elég egyszerű szerkezet: van benne egy belső memória és egy szenzor. A programjától függően tárolhat/megjelenített mindenféle adatot a fűtőtest hőmérsékletéről.


Egyébként én felvenném a kapcsolatot a közös képviselővel, hogy nézzék át a fűtőrendszert.

2011. dec. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ki a kérdést. Ugyanez a helyzet. Eddig 25-26 fok volt, most 21 fok van max, de többet fizetünk, mint azelőtt. Szerintem ez egy nagy átverés!
2011. dec. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Adatok és részletek ismerete nélkül ez csak találgatás.

Megfelelően működő, helyes adatokat szolgáltató megosztó esetén is lehet ugyanolyan alapterületű lakások között 2szeres különbség is.

pl: legfelső szint északi fekvés, középső szint déli fekvés.

Nem mellékes, sokat jelent a nyílászárók állapota.

Én cseréltettem az összeset, 2 fokkal melegebb van mindenhol pl.

Sok összetevős dolog ez, mindent figyelembe kell venni.

Igen, előtte átalányban fizetett mindenki, most sokan rosszabbul járnak, még akkor is, ha korrektül mér a megosztó...

2011. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

16:13 -nek

Nem pillanatnyi a probléma. Felújítás előtt érezhetően melegebb volt és nem kellett többet fizetni ... ennyi.

2011. dec. 10. 18:05
 6/26 A kérdező kommentje:

"Adatok és részletek ismerete nélkül ..."

A fekvése nem változott a felújítással:) 1 ÉK-i és 2 DNY-i ablak. (A lépcsőházablakok is Dny-iak.) A radiátorok minőségiek néhány évesek, megfelelően méretezettek. A tömb szélétől(ami szigetelt de csak az) messze van, és 1. emeleti. Műanyagablakok jók 7 évesek, szigetelések szintén jók. Tehát semmi nem indokolja a hideget.


Tippem:

Átverés a techem vagy a szolgáltató részéről és/vagy A szomszédok nem fűtenek.

Illetve várom a további ötleteket. Köszönöm.

2011. dec. 10. 18:39
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
Hasonlók az én tapasztalataim is. Sőt, amióta hőmennyiségmérő van, azóta a lépcsőházban is le vannak szerelve a radiátorok, így még a lépcsőház is hideg. 4 év alatt csak egyszer kaptam vissza, különben mindig rá kellett jelentős összeget fizetnem és nincs meleg.
2011. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Hm.. Mit újítottak fel, mert ez nem derül ki az eddigiekből?

A Techem költségmegosztó mér, mint eddig, ki és miért manipulálta volna?

A szolgáltatónak nem érdeke, a szolgáltató megkapja, amit a központi mérő mér, ami valóban hőmennyiség és megosztja a költségmegosztókból származó adatok alapján.

Ha manipulál, és ne adj Isten az összes fogyasztást rád csalja, akkor sem kap többet, tehát miért tenne ilyet.

Ha a szomszéd nem fűt, az bizony Nálad többletet jelent, de nem tudsz ellene tenni.

2011. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

első vagyok:

Csökkentették az előremenő víz hőfokát. Így kisebb teljesítményt adnak le a radiátorok. Nincs megfelelő vízáramlás a rendszerben. Pl. valamely lakásban megnőtt a fogyasztás.

2011. dec. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Vigyázz.. Ha megpróbálod valamilyen módon átverni a mérőt (jegelés, melegítés, bármi), van annyira okos, hogy hogy "kiszúrja" és nem a hőérzékelők (kettő van) beérkező adatait dolgozza fel, hanem valamiféle átalányt kezd számolni..

Az még rendben volna, hogy alacsonyabb az előremenő víz (igaz, hogy nyilván nem tud úgy fűteni), de miért számol többet, mint amikor meleg volt?

Írjad, jegyezzed az egyes radiátorokhoz tartozó fogyasztási értékeket, hátha kiderül valami. Minden(ki) 1 egység után ugyanannyit fizet megosztás után..

2011. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!