Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zajos lakásfelújítás? Szomszéd...

Zajos lakásfelújítás? Szomszédok jogosan haragszanak?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem lakást. Viszont a felújításra szinte semmi nem maradt, így ha jön vmennyi pénz, rögtön csinálok vmit. A szomszédokat zavarja, hogy havonta újrakezdem a zajongást. Pedig 10-17 között szoktam csinálni, nem minden nap, nem egyfolytában. Minden nap egy keveset. Fúrás, faragás,padlóbontás, kalapácsolás ... Van erre valamilyen törvény? Jogosan baszogatnak?
2012. jan. 13. 00:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
84%
Én úgy tudom beleegyezésüket kell adni, van ennek valami jogi formája.de ha hétköznap munkaidőben csinálod akkor mit rinyálnak, valamikor meg kell csinálni
2012. jan. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiírhatnád valahova, hogy elnézést kérsz a zajongásért, de így van időd-pénzed, bla bla bla... Pároméknál egy család pl vicces verset írt ki, mikor felújítottak. Közvetlen szomszédokhoz(alul, fölül, mellett), pedig személyesen mentek elnézést kérni.
2012. jan. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
45%
Én behívtam a szomszédot h nézze meg hol tartok a munkában. Kapott egy 35perces kiselőadást minden hülyeségről, úgy hogy nem hagytam szóhoz jutni. Ha meglátott már menekült. Vagy te büntetsz vagy téged büntetnek le.
2012. jan. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%
A társasházi játékszabály úgy szól ,hogy a felújítás,tatarozás zajait kötelesek a szomszédok eltűrni. Ez a nap 24 órájában így van. Ha csak éjjel érnél rá melózgatni,akkor is jogod lenne zajt csapni. Akár a rendőrséget is rád hívhatják,a felújítás zajaiért senki nem büntethet meg,még a szomszédok sem . (Egész más az ha pl zenét olyan hangosan hallgatsz,hogy az kihallatszik a lakásodból )
2012. jan. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk ki van rakva a képcsőházban egy ilyen házirend féleség, abban le van írva, hogy mikor lehet nagyon hangos dolgokat csinálni (pl.: lakás felújítás), és mikor lehet hangos dolgokat csinálni (pl.: porszívózás). Nálunk nem mindenki tartja be ezeket a szabályokat egyébként, de azért jó támpont ez. (A kedvencem a vasárnap este tízkor kalapáló ember volt, kb. másfél óráig csinálta.)

Nem haragszanak jogosan, ha normális körülmények között csinálod. Szerintem is próbálj beszélni velük, hogy sajnálod, de ők is megérthetik, hogy szeretnél egy szép lakást, és próbálod nap közbenre időzíteni a teendőket.

2012. jan. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
86%

" A társasházi játékszabály úgy szól ,hogy a felújítás,tatarozás zajait kötelesek a szomszédok eltűrni. Ez a nap 24 órájában így van. "

Ez szerintem hülyeség, a legtöbb házban van házirend, nálunk is ki van rakva meddig lehet lakásfelújítással hangoskodni. Ennek próbálj meg utánanézni, de ahogy elmondtad a dolgot ehhez szerintem jogod van és nem szólhatnak bele.

2012. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
írd ki nekik hogy elnézést kérsz a lakás felújítás anyagi okok miatt előre láthatóan eddig és eddig fog tartani, illetve ezeken a napokon x órától y-ig.. iktass be egy rendet hogy pl minden héten csak kedden csinálod a felujitást, vagy csak kedd szerdán stb. Gondolj arra mi lenne ha te szeretnél pihenni mert mondjuk beteg vagy, vagy szimplán éjszakás stb stb. Anyu azon volt kiakadva anno, hogy a szomszéd mindig akkor állt neki furni faragni kalapálni amikor éjszakás volt és aludni szeretet volna... a plusz poén persze az volt hogy a szerencsétlen szomszéd órákon keresztül probálta a betont sima fúróval fúrni....
2012. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
50%
Mi egy igen bunkó felső szomszédot hívtunk ki. Mivel 4-ig dolgozunk, 5-ig nem tudtunk gyakorlatilag semmit csinálni, így még utána egy órával merészeltünk 10 percig zajongani, annyi volt az egész, hogy kiszedtünk egy falként használt osb lapot. Erre a szomszéd a lépcsőházban kezdett el ordítani, hogy ilyenkor más már pihenni szeretne. Elnézést kértünk és mondtuk hogy 4-ig dolgozunk, nem tudtuk máskor megcsinálni, és már be is fejeztük. Erre lekiabált, hogy "Én azt lesz*rom". Ki is volt írva, hogy felújítunk, erre odaírt a lapunkra, hogy hétköznap reggel 9-től este 17-ig, nem pedig 19 órakor! Hozzáteszem, még csak 6 óra múlt pár perccel amikor az incidens történt...Érdekes módon a szomszéd nyugdíjasok meg tudták érteni a helyzetet, hogy sürget az idő, és hogy mindenkinél volt már felújítás ez természetes dolog...Úgyhogy a többi szomszéddal szerencsére nem volt semmi gond, a közös képviselő is csak annyit mondott, hogy írjuk ki, meg ha vízcsöveket meg ilyeneket cserélünk, hogy mikor nem lesz víz vagy áram, stb. Szerintem normális ember nem háborog az ilyenen, ha emberi időben van a zaj, nem mondjuk hajnalban kezdesz fúrni meg vésni.
2012. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A házirendetekben meg van szabva, hogy hány órától hány óráig zajonghatsz. Ha azt betartod, akkor jogilag nem tudnak mit tenni veled, legfeljebb csak utálnak.

De ha amúgy lakható a lakás, akkor ajánlom inkább azt, hogy ezeket a munkákat összegyűjtve, egyszerre csináld meg. Mi is hasonlóképp vagyunk, két éve van meg a lakás, és mindkét évben augusztusban megcsináltunk annyit, amennyire összegyűlt a pénzünk. Évente egy alkalommal a szomszédok se morognak :)

2012. jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lakható lakás félig-meddig, de iszonyú lepusztult. albérletben meg nem akarok lenni. így költözök egyik szobából a másikba. Szerencsére nincs sok holmim.
2012. jan. 14. 01:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!