Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell begyújtani és...

Hogyan kell begyújtani és gazdaságosan fűteni, vegyestüzelésű kazánnal?

Figyelt kérdés

Totya vegyestüzelésű kazán, levegőt a vízhőfok szerint automatikusan szabályozza. Nyitott, gravitácós rendszer, a padláson tágulási tartály, maga a kazán a pincében van.

A begyújtáshoz nincs jó technikám. Úgymond összevissza rádobálok vékonyat-vastagat, felűről gázolaj segítégével (mely helyett inkább gyújtóst használnék, csak nem tudom honnan és milyet) meggyújtom, ennek megfelelően fél órákat küzdök, mire begyullad. A gazdaságos tüzelés még csak ezután jön, először be kellene tudnom gyújtani. Segítséget, tippeket, ötleteket szívesen elfogadok!


2012. jan. 18. 11:30
1 2
 11/12 anonim válasza:

Sziasztok,


bár ugyan elég régi a kérdés, de talán most a legaktuálisabb. :) Szeretném leírni az én tapasztalataimat a témával kapcsolatban.

Egy Celsius típusú vegyestüzelésű kazánnal fűtök most itthon. Ebben a fűtési szezonban csak a vegyes kazánt használtam. A begyújtást alulról kezdem, az itt már többek által leírtak szerint. "Darált" papírhulladék, vékonyra szeletelt akác gyújtós, majd egy kicsit vastagabbak. A huzatszabályzó ajtóm ilyenkor még nyitva van, a szabályzó 60 fok körülire van állítva. Begyújtom a tüzet. Ha ezek begyulladtak, akkor mennek rá a hasábok és a lenti ajtót is becsukom. A középső ajtón lévő szekunder levegőt szabályzó nyílást résnyire nyitva hagyom, majd hagyom égni a tüzet. A huzatszabályzó dolgozik, folyamatosan a 60 fok körüli előremenő vízhőfokot állítja elő a rendszerbe. Ha elértük bent a kívánt hőfokot akkor lemegyek és a huzatszabályzót kiiktatom a lánc kiakasztásával és így érem el azt, hogy este 9 fele még megpakolom a kazánt és reggelre még nagyon jó parazsam van és 40+ fokos az előremenő vízhőfok. A huzatajtó, ami alul van alapból résnyire (pár mm) nyitott, tehát mindig lesz levegőáramlás az égéshez.

Nyilván ez soktényezős, ezek az én tapasztalataim, de így lehet véleményem szerint gazdaságosan fűteni. Persze, ha pakolgatni kell rá a fát nap közben és oda kell rá figyelni.

jan. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Bereczk Jénos ***** válasza:

Olvasgatok, írogatok és viselem a következményeit!!! KÓKLER VAGYOK, ahogy az egyik írta, de még nem találtam olyat, hogy a nevét, vagy telefonszámát odabiggyesztené, így csak a levegőbe írogatunk, de ha valaki hosszas

kínlódás után mélyebben beleássa magát a dolgokba, egy idő után rájön, vagy rátalál a helyes útra!!!!!

VEGYES KAZÁN? Azt szoktam mondani, ha bemegy a boltba és szenes kazánt kér, EZ AZ!! Ha fatüzelésűt kér, ugyanazt kapja, így lett vegyes, amiben minden elégethető és ez igaz is! Viszont ha FŰTENI akar, olyan kazán kell, amiben az energiahordozó HASZNOSÍTHATÓ!!!!! El kell gázosítani és a gáza

" CO "!!!! Tehát nem játék, mert a CO csak úgy nem égethető el, mert magas hőfokon gyullad meg (600°C felett!!!) már robban!! Egy megoldás van,

katalizátorral még kis mennyiségben kell elégetni: GYORS_ÉGÉSSEL, amint létrejött!!!!! Talán már mindenki tapasztalta, ha begyújtáskor, már fejlődött gáz és bedugja az égő újságpapírt, robban, ilyenkor sokan nem élik túl, vagy felrobbant a kazán!!!!

Ahogy a jótanácsokat olvasom, aki eddig megúszta, egy kicsit szakértő lett, de javasolja, hogy aki tud álljon két lábon, de azt nem mondja, ha

választ a tüzelési módok között, azt is írja oda, hogy a gázvezeték fenntartását akkor is fizeti, ha nem használja!!!!!!

febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!