Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit tudok így spórolni a...

Mennyit tudok így spórolni a villannyal?

Figyelt kérdés

Megelégeltem, hogy 24.000Ft a villanyszámlánk, ezért az alábbi (szerintem) költségcsökkentő módszereket alkalmazom:


-> minden elektromos berendezést kihúzok a dugóból (? nem tudom mi a hivatalos neve)ha nem használjuk

-> a nappaliban 4 db 100W-os spot égő világít átlagosan napi 6-7órát, ezek használati idejét lecsökkentettem napi 1-2 órára, a fennmaradó időben pedig 1db 44W-os energiatakarékos izzó világít (ez 8W-ot fogyaszt)

-> a nappaliban lévő LCD tv napi 15 órát működött, ezt lecsökkentettem 7-8 órára, elhagyjuk a "csak háttérzajnak kell a tv"-t

-> a számítógépet eddig használat után mindig csak altattuk, mostantól kikapcsoljuk és kihúzzuk használat után. Naponta kb 2-3órát működik.

-> a lányom hálószobájában az éjjeli lámpa egész éjszaka világít, ez 10 óra. Eddig 40W-os égő volt benne, ezt lecseréltem 30W-os energiatakarékosra (ami 5W-ot fogyaszt)

-> a mi hálószobánkban egész éjszaka működött az lcd tv (háttérzajnak, fénynek), mostantól itt is egy éjjeli lámpa van 30W-os energiatakarékos égővel.

-> a fürdőszobában 2 kapcsoló van, eddig azt használtuk ami egyszerre 7 db 100W-os spot égőt kapcsol fel. Mostantól a másikat használjuk ami csak 1db 44W-os energiatakarékos égőt kapcsol fel.

-> a mosógépet eddig napi 2x használtam 1,5 órás mosási programmal és 60 fokon, mostantól 40 perces mosási program lesz 30 fokon


Szerintetek mennyivel számíthatok kevesebb villanyszámlára 1 hónap múlva?

Igazándiból ezek nem megerőltető dolgok, nem is értem, hogy eddig miért pazaroltunk ennyire... :-(


2011. nov. 7. 18:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Majd meglátod. Örülök, hogy megjött az eszed! :-) Az energiatakarékos izzókkal tényleg lehet spórolni, nagyjából ötödét fogyasztják, mint a hagyományosak. A tévé is komoly fogyasztó. A modern készülékek készenléti állapotban már nem fogyasztanak sokat, de azért érdemes egy fogyasztásmérővel végigmenni rajtuk, biztos, ami biztos.
2011. nov. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Atyaég,még olvasni is rossz volt,eddig mennyi áramot pazaroltatok.

De örülök, hogy szétnéztél mi minden felesleges!Tuti jóval kevesebb lesz az áramod, ha nem is mindjárt egy hónap alatt,de hosszú távon biztos,különösen nyáron, amikor kevesebbet kell hogy égjen a villany!

Nézz még körül, lehet még találsz olyat aminek nem kell folyamatosan mennie.

Ügyes vagy,és kitartás, hogy erre hosszú távon oda is tudjatok figyelni és ez a rendszer váljon a megszokottá!

2011. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Jó úton vagy.Így tovább biztos van még pár felesleges lux.Bár nálam csak mutatóban a szekrényben van 100-as izzó,nem 3-4Db egy helyiségben üzemel.A háló szobában káros az egészségre (alvás közben).A mosó gép pedig tele legyen mindig.Amúgy elég olcsó lehet ez áram tifelétek,hogy ennyi fogyasztónál csak ennyi a számla.
2011. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
14%
Remélem beledöglesz a sok szén dioxidba amit a pazarlásoddal termeltél ;)
2011. nov. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a napi 7-8 TV-zés is még mindig sok. Nem hiszem,hogy ennyi műsort néztek.
2011. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
27%
Ma már ki akartam lépni,de ahogy megakadt a szemem a kérdéseden,vissza ültem,hogy válaszoljak.Azzal kezdem,hogy ha te az én feleségem lennél,biztos,hogy a füled közé ütnék.Párszor.Míg meg nem jönne az eszed! Mert egy épeszű ember a mai világban biztos,hogy nem csinál ilyen hatalmas pazarlást.Nem térek napirendre amiket itt összeírtál!"egész éjszaka lcd tv a hálószobában" stb....Még az a szerencse,hogy megjött az eszed,kezdesz spórolni.Szerintem több mint a felét meg fogod spórolni. Azért a férjedhez is lenne egy-két tanácsom!
2011. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%

Annyira szerintem nem sokat. A szüleimnél van hasonló háztartás, pár hónapja ráálltak erre a spórolós dologra, de nem sokkal olcsóbb a villanyszámlájuk.

A mosógépet meg gondold át, a 30 fokos program, pláne ha rövid, kábé annyit ér, hogy bevizezi a ruhákat, egy erősebben szennyezett nadrág vagy egy agyonizzadt póló nem lesz tiszta tőle.

2011. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A 7 100as izzó után tuti hogy nem fogod elviselni az egy árva 40est.
2011. nov. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 titak ***** válasza:

Spórolásról csak késöbb beszélhetsz, majd ha visszajön a ráfektetett összeg. Az energiatakarékos égők jóval drágábbak mint a hagyományosak, ráadásul ha valamilyen olcsóbb márkájút veszel, lehet, hogy annyit se bír ki mint a régiek.


-> Minek akarod kihúzni a gépeket, ha már egyszer úgyse használod? A kacsolóval egyszer már megszakítottad az áramkört.

-> Mi az istent tusz naponta 2x mosni. Mekkora családod van, vagy te mosod a focicsapat szerelését is. :)


De az elképzelés nagyon jó. Következő lépésben még cseréld le a SPOT égőket Ledes égőkre, a TV helyett vegyél egy rádiót, vegyél energiatakarékos hűtőszekrényt, napi 2 mosás helyett elégedj meg a heti 2-3 mosással. Éjjeli világításra pedig használj "éjjeli fény" lámpát. Ezek fogyasztása nem éri el az 1 W-ot se, és arra elég, hogy ne féljetek a sötétben.

2011. nov. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ha esetleg valakinek van még hozzáfűznivalója örömmel olvasnám.

Eddig zökkenőmentesen ment az átállás, nem kényelmetlen és rossz, hogy kevesebb a fény.

Igaz, hogy az 5 energiatakarékos égő (Philips) 5000Ft volt, tehát több mint 1 hónap a megtérülési idő, de mindent el kell kezdeni valahol. :-)

A mosás napi adagja általában 1-2, ezt nem tudom csökkenteni. 2 kisgyerekem van, naponta tiszta ruha az oviba-suliba, valamint a férjemnek napi minimum 1 tiszta ing. A férjem mamája nem lakik velünk, de el szoktam hozni a szennyesét, hogy ne neki kelljen kézzel kimosnia. Úgy vettem észre, hogy a legtöbb ruhának elég a 30 fok, így is tiszták lesznek.

A tv általában délután 2-től este 10-ig megy, már ez is drasztikus csökkentés. Mivel csak nemrég figyelek ezekre a dolgokra, ezért a későbbiekben ez a szám biztosan csökkenni fog.

1 hónap múlva mindenképp megírom, hogy mennyi lett a villanyszámlánk :-)

2011. nov. 8. 07:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!