Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Segítség, befagyott "felül"a...

Segítség, befagyott "felül"a radiátorokban keringő víz! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Elnézést, hogy nem tudom szakszerűen megfogalmazni, apám kezeli ezt a részét, én csak gondoltam tanácsot kérek itt is.


Központi fűtésünk van. Radiátorok vannak a helyiségekben, melyekben víz kering. Lent van a kazán, fával fűtjük.


Nemrég apám öntött némi fagyállót abba a tartályba fent, a padláson. De sajnos most mégis nagyon be van fagyva! Emiatt nem működik rendesen a fűtés sem.


Nagyon ügyeltünk rá, hogy napközben se aludjon ki a tűz, ne fagyjon be, mindig tettünk rá fát. De sajnos mégis megtörtént a baj.


Nagyon befűteni, hogy forróak legyenek a radiátorok nem merünk, mert állítólag ez sem megoldás, mert a nyomás miatt szétrobbanhatnak a dolgok.


Apám azt hiszem öntött még rá némi fagyállót, de nem tudjuk mit tegyünk.

Nekem eszembe jutott a hajszárító vagy ilyesmi, bár én nem voltam fent, nem tudom milyen a jég és ez segítene-e.


Tudtok valamit tanácsolni? Nagyon aggódom, hogy komoly probléma lesz.


Ja és apám mondta, hogy van valami olaj (sajnos elfelejtettem a nevét), amivel víz helyett fel lehet tölteni és akkor nem fagy be, de annak állítólag 2000 forint felett van litere. Nekünk pedig kb. 360 liter is kellene a rendszerbe és erre most sajnos nincs pénzünk.


Van valami javaslatotok, esetleg ismerősötök, aki ért a dologhoz és tudna itt nekem tanácsot adni?


Előre is köszönöm.


2012. febr. 11. 02:20
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

szerintem a padláson lévő tágulási tartályotokban fagyott meg a víz,ez tipikus hiba, másoknál is sűrűn előfordul,

-nem kell semmiféle vegyszer a kiolvasztásához,csak egy kis meleg,de minél előbb ki kéne olvasztanotok,mert így valóban nem kéne hagyni,baj lehet abból,hogy nincs hova tágulni a víznek,

2012. febr. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
mi a fenének öntött bele fagyállót? a fűtési rendszer nem olyan mint az autó
2012. febr. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
75%

egy gázperzselővel végig lehetne melegíteni a fagyott részt, de csak óvatosan a padon nehogy leégjen a tető :-)

Vagy öntsetek bele denaturált szeszt nem kell sok 2-3 litert. bár attól függ mekora a tartály. gyorsan feloldja a jeget még a csőből is.

a fagyálló az nem rossz dolog tulajdonképp 1-2literrel nem értek semmit mert úgy felhígul hogy nem használ. legalább 130liter kellene és akkor sem fagyna szét ha nincs begyujtva.

De inkább le kellene szigetelni azt a tartályt rendesen és akkor nem lenne semmi baj.

Nemrég felrobbant egy kazán a fickónak szaerencsélye volt

2012. febr. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek előzővel: fémtartály esetén gázperzselővel(ügyelve hogy fel ne gyújtsd a tetőt) kiolvasztani,és után alaposan/teljesen körbebugyolálni rongyokkal a tartályt,és a felszálló vezetéket.

Még mindig jobb tavasszal átfesteni egy kissé megégett,bekormozódott tartályt,mint egy esetleges szétszálló kazán pusztítása,illetve annak a renoválása,nem beszélve arról hogy fűtés nélkül maradtok -15° ban.

2012. febr. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, az a tartály dolog fagyott be, amit az első írt, de szerencsére sikerült megoldani a problémát.

Azt hiszem hőlégfúvóval próbálkoztak szüleim, illetve végül hősugárzóval és most így rendben van.

Mindenesetre javasoltam, hogy próbáljuk betekerni rongyokkal is vagy valahogy szigetelni. Remélem már nem lesz vele baj.

2012. febr. 11. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!