Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A háztartásokban használnak...

A háztartásokban használnak még darabszappant a kézmosáshoz? Tehát nem folyékonyat, hanem "rendeset", amit minden családtag a kezébe vesz.

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 21:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

nem, mert nagyon szárítja a kezemet, és egyiknek sem tetszik az illata. sokkal praktikusabb a folyékony.

meg talán a rossz régi élmények vidékről, ahol a szappan repedéseiben mélyen állt a kosz :)

2012. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 fúróferkó ***** válasza:
100%
Jó tudni hogy csak vidéken szárad össze a szappan ha nem használják rendszeresen.Pesten még a kosz is más.
2012. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi most azt használunk, mert kifogyott valamikor a folyékony és hát hónap vége volt, nem akartam arra költeni, viszont a "rendes, darabos" szappanból annyi van itthon, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni. Mindig kaptam a "túlélő csomagokban" a nagyimtól. Azóta azt használunk. Én szeretem. Ez a mindenki a kezébe veszi dolog meg számomra nem gusztustalanabb, mint hogy a folyékonynak meg mindenki nyomkodja a tetejét.

Persze máshol (étterem mosdója, stb.) nem kifejezetten szeretem ha ilyen szappan van. Mégis más ha a családtagjaim kezében volt előtte, vagy még 200 vadidegenében.

2012. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
otthon én azt használom. van kitéve folyékony is de azt ritkán használjuk, férjemmel együtt a hagyományosat részesítjük előnyben.
2012. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 hell-ikon ***** válasza:

Mi (ill. leginkább én) igen. (acsalád többi tagja leginkább azért nem mert túl macerás számukra az elvékonyodott szappan használata.:)


Folyékony szappant én csak akkor használok (leginkább étkezés előtt), amikor nincs semmilyen látható szennyeződés a kezemen. Egy gyors könnyed kézmosásra elég is. Az bajom velük, hogy nem érzem, hogy igazán tisztítanának, olyan, mintha csak ide-oda tologatnám a gélt a kezemen.

Enyhén szennyezett kézre normál szappant, föld, olaj, benzin, festék, stb. lemosásához meg ultra dermet használunk.


Egyébként nem értem mi ez nagy mizéria a szappanokkal meg bacikkal kapcsolatban. Még nem hallottam olyan esetről, amikor szappan közvetített bármilyen fertőzést egyik emberről a másikra. A mostani "kedvencem" a tuskó (értsd: Tesco) mozgásérzékelős folyékony szappan adagolója, hogy a gyereknek hozzá se kell érni a normál adagoló gombjához, nehogy elkapjon valami betegséget. Mikor láttam a reklámot akkorát röhögtem rajta, hogy jajj. S a legrosszabb, hogy lesznek sokan akik majd meg is veszik.

2012. márc. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem egy nem antibakteriális szappan felületéről simán átterjed a kórokozó a másik emberre.

De ha antibakteriális, akkor tényleg nincs jelentősége, hogy darabos szappan vagy folyékony. Mert akkor a felszínén úgyis elpusztulnak a bacik.

2012. márc. 4. 09:35
 17/19 hell-ikon ***** válasza:
100%

Nekem az antibakteriális szappan több gondot okozott, mint hasznot hajtott. Azóta kerülöm.

Huszonéves fejjel nem győztem bőrgyógyásztól bőrgyógyászig rohangálni, mert még akkor is nagyon csúnyán ki voltam ragyásodva. Ha 100 féle ecsetelőt, kencét, bőrradírt, plusz még gyulladáscsökkentőket nem próbáltam ki, akkor egyet sem. Mióta elhagytam az antibakteriális szappant, azóta csak évszakváltásokkor jön ki valamelyeset, de közel sem olyan durva mértékben, mint hajdanán és gyorsabban el is múlik.

2012. márc. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban szeretem a darabszappant, a folyékony nagyon szárít. Imádom a kézműves vásárokban kapható kézzel készített szappanokat, vagy például a L'Occitane levendula- vagy rózsaszappanját. A higiéniáról meg annyit, hogy már a tiszta víz is lehozza a kórokozók 95%-át, meg aztán családon belül nem éppen a szappan a legfőbb baktérium-átviteli hely. Elég ha megöleljük, megpusziljuk egymást. Vagy te olyankor is gyorsan letörlöd a szádat Domestos-szal?
2012. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 hell-ikon ***** válasza:

Az elmúlt hónapok alatt kicsit olvasgattam a szappan készítéséről, mi merre, hogyan... házilag terveztem saját készítésű szappant készíteni, de aztán a lelkesedés alábbhagyott.. Nos, a lényeg, hogy a szappan gyakorlatilag egy ellúgosított valamilyen zsíradék v. olaj.

Eleve maga a szappan is egy lúgos dolog, tehát a normál szappan sem tud fertőzést közvetíteni, mert annak a felületén is elpusztulnak a bacik.


Minap volt tv-ben egyébként pont erről szó, a Life network-ön, hogy a szimpla melegvíz a leghatásosabb a baktériumok ellen, ezután jött a hagyományos szappan és a harmadik helyen volt ha jól emlékszem az antibakteriális.

...vagy még az is lehet, hogy lejjebb volt a listán, én csak azt jegyeztem meg, hogy csúnyán lebőgött a többiekhez képest.


Szóval nem minden arany, amit annak mondanak a reklámok:)

2012. nov. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!