Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átrakhatom a gáztűzhelyt a...

Czövek Béla kérdése:

Átrakhatom a gáztűzhelyt a másik sarokba?

Figyelt kérdés

Üdv.

Át szeretném tenni a gáztűzhelyt a konyha másik sarkába. De nincs gázmérő ( átalány, panellakás )és még a réges-régi szögletes csap van felrakva a gázcsőre. Arra vagyok kíváncsi, hogy ha lekötöm az acélcsövet a tűzhelyről, majd a csőhöz hozzákötök egy flexicsövet és ehhez a tűzhelyt. Megcsinálhatom én is vagy mindenképpen szerelőt kell hívni?



2012. márc. 17. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz,akkor az utóbbi.
2012. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is megcsináltam,de ha nem bízol magadban inkább hívj szerelőt.
2012. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 schbandika válasza:
Ha a gáz csapot elzártad,a gáztűzhelyet lekötheted, ha nem enged át a csap,nem szivárog a gáz,átrakhatod a gáztűzhelyet akár a szomszédba is ,de a többit inkább bízd szakemberre.Lehet hogy a szomszédaid nem szeretnének veled repülni!!!Kellő gyakorlat hiányában ne csináld!!
2012. márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megcsinálhatod te is, csak az a gond, hogy akkor a biztosító nem fizet baj esetén.

Ezt elkerülheted, ha egy gázszerelőtől kérsz egy számlát, hogy ő kötötte be. De mivel azt sem adja oda ingyen, igazából kb. 2 ezret nyernél rajta. Akkor meg szerintem egyszerűbb, ha ő köti át, neked meg nincs más dolgod, csak kinyitni az ajtót neki.

2012. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi is azt hittük, hogy mennyire egyszerű az egész... De nem :S

Gázterv kell hozzá (mérnök, gázmű engedélyezés, pénz-idő-pénz-még több idő- még több pénz), majd utána szerelő, aki elvégzi a bekötést.

Legálisan engedélyek nélkül 1,5m-el viheted arrébb a gázt (nem Te, hanem szerelő)

A gáz az :), hogy évente jönnek ellenőrizni (a műanyag ablakok miatt) a gázművektől, és előbb-utóbb kibukik a turpisság.

Én a helyedben kihívnék egy szerelőt, és megkérdezném, hogy jobbra-balra bárhová mi az a max, amit ő számlával legálisan megcsinál gázterv nélkül.

2012. máj. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fingkirály ***** válasza:
Inkább szerelő. Az legalább leszereli a régi szögletes csapot is, és szépen felrak egy normális modern gázcsapot (sokkal biztonságosabb), meg utána oda köti neked a flexicsövet, ahova akarod.
2015. okt. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!