Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Te milyen gyakran mosol?

Te milyen gyakran mosol?

Figyelt kérdés

Én tegnap megkaptam, hogy igénytelen állat vagyok, mert: -simán felveszek egy farmert 2-3 alkalommal is (ha nem koszos és csak az irodában ücsörögtem benne).

-felveszek egy kardigánt is, 2-3x, főleg ha csak délelőtt van rajtam, mert akkor hűvösebb van, délután lekerül rólam és a vállfán lóg.

-Nem mosok naponta pizsamát, hálóinget (heti 1x mosom őket).

-Nem mosom ki hetente a kabátokat, csak kb havonta, illetve ha koszos lett akkor azonnal.

-Nem mosok naponta törölközőt és nincs külön törölközőm minden testtájamra, leginkább az alfelemre. (1 fürdőlepedőm és egy kis törölközőm van, illetve hajmosáshoz egy....nem összesen van ennyi, csak egyszerre ennyit használok.)

-Nem mosok 3-4 naponta ágyneműhuzatot (kivéve ha nagyon meleg van, nyáron, de akkor is max heti 1x) de alapjáraton 2-3 hetente mosom őket.


Van még aki ilyen igénytelen, mint én? Vagy egyedül vagyok ezzel?



2012. márc. 27. 09:53
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

Nekem pl anyósom ilyen mosásmániás. Ketten vannak, de minden áldott nap mos, közben pedig siránkozik, hogy nekik milyen sok a víz díj.

Kertben nem dolgoznak, nem tudom felfogni, hogy mitől lesz napi szinten tetőtől talpig olyan szinten koszos a ruha, hogy mosni kelljen.

Mi 4-en vagyunk, de fele annyit nem mosok, mint ő és igénytelen, koszos sem vagyok.

Ő képes elindítani 3 db pólóval és 2 pár zoknival a mosógépet. Én pedig megvárom, míg összejön annyi ruha, hogy tele lesz a gép.

Amikor szültem és ott volt nálunk amíg én nem voltam otthon 1 hét alatt elmosott egy kisebb flakon color mosószert, ami nekem 4 emberre!!! 1,5-2 hónapig elég szokott lenni!! Mondjuk én nem töltöm soha totál tele az adagolót, míg ő egy mosáshoz képes 50 ml mosósgélt is elhasználni. Az öblítőt én pl kétszeresére hígítom és 1 mosáshoz 1 kupakkal teszek, addig ő nem hígítja és 2-3 kupakkal is beleönt. Én meg sikálhattam a gusztustalan öblítőmaradványokat utána a gépről.


Szóval fehérnemű. zokni, póló nálunk is mindenkinek tiszta minden nap. De kabátokat, kötött pulóvereket, farmereket, kardigánokat hacsak nem koszos, nem vagyok hajlandó naponta mosogatni, mert egyrészt nincs arra pénz, hogy félévente új ruhatárat vegyünk mindenkinek, mert ugyebár akármilyen kímélő mosószerrel is mos az ember, a ruha előbb utóbb a sok mosás során veszít a színéből.

Én még tőletek is igénytelenebb vagyok, mert havonta cserélek ágyneműt, kivétel ez alól a nyár, akkor kb 2 hetente.

2012. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%

ugyanmár, csak kötekedni akart veled, aki ilyet mond.


nekem egy farmer egy hétig bőven jó.

fehérneműt, zoknit naponta váltok, pólót, pulcsit 2 naponta, kabátot 2 hetente mosok este, reggelre száraz.

fürdőszobai dolgokat heti 1x mosom, és néha még így sem fullos a mosógép.

ágyneműt elég havonta, hiszen tisztán fekszünk bele, minden nap fürdünk, heti 2-3x hajat mosunk.


mosni 2-3 naponta szoktam, igény szerint.


soha senki nem mondta rám h igénytelen lennék, sőt pár ismerősöm, barátom megjegyezte, h milyen igényes és tiszta vagyok.

szeretek mosni, takarítani, szellemi munka után nagyon jól tud esni egy kis izommunka is :)

2012. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 tetris ***** válasza:
Én is olyan gyakran szoktam mosni, mint te. Ezek szerint én is igénytelen lennék? Hm... nem tartom magam annak.
2012. márc. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
akkor baromira igénytelen vagyok, mert egy farmert akár 2 hétig is vígan elhordok, ágyneműt havonta mosok, törölközőt 2 hetente...
2012. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom a "díszes" társasághoz!

Én csak hétvégén mosok,addig gyűlik a mosnivaló,olyankor 2-3mosás is lemegy.

Ágyneműt 3-4hetente mosok,kivéve nyáron,akkor gyakrabban,farmert,ha nem lesz koszos:2hetente,törölközőt csak a gyerekét mosom hetente,a miénket 2hetente.

2012. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Altestre és felső testre külön törölközőt használok, és van bidé után használt kis kéztörlő méretű seggtörölközőm, ennyivel vagyok igényesebb nálad, de amúgy mindent úgy csinálok, mint te.

Meg naponta 3 fogmosás legalább egyszer fogselymezés.


Farmert tilos is gyakran mosni mert pamut, elkopik, elszakad idővel, elveszti a színét. Farmert akkor kell mosni, ha már láthatóan koszos vagy büdös. Nem vicc, a nagy farmergyártók ezt tanácsolják a vásárlóiknak.

Külső ruhadarabokat, amik nem érintkeznek a bőröddel, ágyékoddal, hóbaljaddal, nem kell gyakran mosni. Pulóver, kardigán, kabát, nadrág stb. Amit naponta kell váltani, az a fehérnemű, zokni, póló. Ennyike.

Télikabát (toll bélésű), zakó, öltönynadrág mondjuk évente egyszer a tisztítóba kerül, ott szakszerűen tisztítják, otthon nem mosom őket.

2022. júl. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!