Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik panelben laknak segítenének?

Akik panelben laknak segítenének?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogyan működik a fűtés: központilag mérik, mert én nem "találtam" semmien gázórát, ami a fűtést számolná. Eddig fizettem kb decembertől most márciusig 15ezres fűtésszámlákat, arra lennék kíváncsi, hogyha én ennyit nem fűtöttem, akkor annak az összegét még visszakaphatom, vagy lemondhatok róla? nálatok ez hogy megy? vagy ezeket a fűtés díjakat az egész ház fogyasztása alapján mérik ki és nem törődnek vele, hogy személyenként ki mennyit fogyasztott?

Remélem érthető a kérdés, előre is köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 6. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
távfűtés van, tehát nem te fűtesz... örülj h csak 15ezres számlák jöttek, a többségnek 30-40ezer havonta a távfűtés.
2012. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

központilag fűtenek..

nem tudom hogy hány nm a lakás..

de mi 60 nm-re 35 ezret fizetünk..

ezt ők állítják be,hogy mennyire legyen fűtés,mennyire ne.

azt nem te fogyasztod,azaz nem te szabályozod..

2012. ápr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Nálunk szabályozható a fűtés. Azt mondták (17 ezer volt a febr-i fűtés számla, anyuéknál 40 E), hogy ezt jövő télen majd visszakapjuk.
2012. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az egesz hazra van a futes, az hogy te csak mobdjuk 2-es fokozaton hasznaltad nem valtoztat semmit.
2012. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 fúróferkó ***** válasza:

A ház alagsorában,pincéjében,földszintjén,kinek mi van szokták a hőközpontot elhelyezni.Ott mérik az elfogyasztott hőmennyiséget.Ezt szétosztják a lakásokra légköbmétertől függően.Ehhez hozzáadják az összes léhűtő fűtőműves irodista bérét,és az új nyomtató árát ,az ÁFÁ -t,köfát ,fifát,így jön ki a néhol 30-40 eFt/hó

Nekem pl.120 ezer/év volt a tavalyi fűtés számlám.(140 lm3)

2012. ápr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Fantasztikus, akkor szuper, hogy én meg ott spóroltam a fűtéssel, ahol tudtam...

Köszönöm az (első kívételével) értelmes válaszokat!

2012. ápr. 6. 18:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugyanannyit fizetsz ha lezárod a fűtést és akkor is mintha kinyitnád maxra az összes radiátort és tárva nyitva hagynád az összes ablakot egész télen.

Ez igazi szocreál találmány,mérhetetlen energia pazarlás és kész rablás a lakóktól.


Az első válaszoló teljesen normális választ írt,nem tudom mi a gondod vele?!Mi is 30 felett fizetünk.... és a távfűtés tényleg "távolról jön".. :)

2012. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Más bajom volt az elsővel, csak azóta már töröltek pár kommentet és nem tartozik másra.

2012. ápr. 7. 17:33
 9/12 fúróferkó ***** válasza:

Az 5. "normális" voltam.csak a félreértés elkerülésért írom:Tévedés ,ha azt hinni nem számít ki van -e nyitva a radiátor,nyitva van-e az ablak ,mindig ugyanannyit fizet.

A hőközpontban mért hőmennyiséget kifizettetik,azt is amit egyes tahó szomszédok az utcára engednek.(pl az én egyik szomszédomnál télen ,nyáron nyitva van az ablak.)Amióta a radiátorokra költségmegosztó kütyüket szereltek,tudok magamnak spórolni valamit ,de így is számít ,hogy a szomszéd mennyit enged ki az ablakon.

2012. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"amit egyes tahó szomszédok az utcára engednek"


köszönjük ezt a kedves megnevezést, nálam is nyitva van az ablak télen elég sokat, mert baromira meleg van, és nem szabályozható a fűtés.

2012. ápr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!