Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni? Itt...

Ilyenkor mit lehet tenni? Itt maradtam a sok adóssággal élet társamat és a munka helyemet elveszítettem 2 éve sajnos 5 millió forintot vettünk fel svájci frankban ezért most 12 milliót kérnek vissza amit nem tudok és van még más hitel is.

Figyelt kérdés

2012. máj. 27. 09:30
 1/1 Napkiraly ***** válasza:
79%

hát, nem tudok nagyon jót mondani. Mit jelent az, hogy az élettársad elvesztetted? Adóstárs is? Valószínűleg amire jelzálogot vettél fel azt buktad, amire nem,azt meg ha elajándékozod az ismerőseidnek,akkor a hitelezőid elől mented a vagyonod,és az büntetendő. Viszont eladhatod a dolgaid jóhiszemű harmadik személyeknek,hogy a befolyt vételárat a hitelezőid kielégítésére fordítsd.

Igazából miután eladják a fejed fölül a házat sem mentesülsz, ha ismert lakóhellyel rendelkezel rendszeresen felfognak szólítani a maradék tartozásod kiegyenlítésére,ezáltal életed végig tartozhatsz.

A helyzet rossz de nem reménytelen, én a helyedben elvetném a szocializmus idején betanult normákat,más a rendszer,más hozzáállást igényel,a jövőben másképp kell kezelned a dolgaidat.

Célszerű lenne keresned,és munkahelyet találnod,ha végrehajtási árverés útján értékesítik az ingatlanod,úgysem eszel helyhez kötve. Megkísérelheted addig magad értékesíteni az ingatlant,hátha jobban csökkenti a tartozásod.

Az ingóságaidat is lefoglalhatják,azonban ha harmadik személynek őrzöd az ingóságát és ezt teljes bizonyítóerejű magánokirattal igazolod,akkor nem foglalhatják le. A bankszámládat is leinkasszózzák.

2012. máj. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!