Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Én fizessem meg ahelyett is a...

Én fizessem meg ahelyett is a közös költséget, aki nem fizet?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő lenne, egy 10 emeletes panelban lakom a családommal, se szigetelés, se nyílászáró csere, se semmi nem történik/történt itt. A kimutatáson is csak a legalapvetőbb karbantartások szerepelnek. Mégis már 7000 Ft. közös költséget fizetünk, csupán azért, mert van jó pár lakó (6-8), aki 1-1,5-2 évnyi közös költséggel vannak elmaradva. Azt mondta a közös képviselő, hogy nem lehet mit tenni. Ráadásul egy lakásszövetkezetben vagyunk benne, amiből viszont nem engednek kilépni. Viszont én ezt az összeget is felháborítónak tartom, hát még ha beváltják a tényleges emelést. Ha valaki meg tudná mondani, hogy kihez, hova lehet fordulni ilyen esetben, azt nagyon megköszönném!

2012. jún. 4. 10:27
 1/10 anonim válasza:
sajnos sztem tényleg nem lehet mit tenni... nagyon sok helyen ez a helyzet FELHÁBORÍTÓ
2012. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Van mit tenni. A közös képviselőnek van jogköre gyorsított eljárásban végrehajtói tiltást eszközölni.

Legdurvább esetben még a lakás elárverezésére is van lehetőség végrehajtó által.

Amúgy nem durva a kk összeged. Nekem 7.680,- Ft 55 m2-es panel, felújítások nélkül.

2012. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lakásszövetkezetből pedig ki lehet válni. A lakók egyöntetű 100%-os szavazat után. Valóban macerás a dolog, de megoldható.
2012. jún. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A mi 32 nm-es bérleményünk közösköltsége 7040 Ft.

Nálunk majdnem 1 millió forintos tartozásuk van a lakóknak az elmúlt év alapján a kk-et tekintve. A házmesterrel beszéltem, ő mondta, hogy jelzáloghitellel meg lehet terhelni a lakásokat, hogy meg legyen a pénz. Itt ez azért is ciki, mert a felújításokra hitelt vett fel a ház.

2012. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A második hozzászólónak írnám: Hát tudod, ha azt nézzük, hogy nincs fűtés a közös részeken, tulajdonképpen csak víz van, amihez csak a takarítónő férhet hozzá (aki havonta 1x jelenik meg), nincs pincénk, a lift szinte két naponta romlik el, és még sorolhatnám az egyéb hiányosságokat, akkor igenis durva összegnek tartom a közös költségünket! Ez az, hogy lenne jogköre, csakhogy mégsem tesz semmit! A tisztességesen fizetőkre persze, hogy egyszerűbb ráterhelni.

A harmadik hozzászólónak:A legnagyobb baj a leválással az, hogy nem lesz meg a 100%, mert vannak itt olyan emberek akinek az xy ismerőse ott dolgozik a szövetkezetnél, ezért egyértelmű, hogy nem írja alá!


És végül hozzátenném, hogy nálunk minden lakás után ennyit kell fizetni, nem négyzetméter alapján állapítják meg a közös költséget!

2012. jún. 4. 11:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Most annyit tudok mondani, hogy akkor ne fizessetek ti sem. Ez egy nagy marhaság, hogy a nem fizetőkkel nem lehet mit kezdeni, csak a macera miatt nem akar senki sem.
2012. jún. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, ez lenne a legegyszerűbb. De hidd el, ha mi nem fizetünk, azonnal tudják hogy kell a lakásra terhelni, vagy mit kell csinálni. Nagyon szemét dolog ez, és a legrosszabb az, hogy tehetetlen az ember. De köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 4. 11:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Van egy passzus a Társasházi törvényben, hogy amennyiben valamiért nem vagytok elégedettek a közös képviselő munkájával, le lehet váltani, sőt büntető jogi pert is lehet indítani ellene.
2012. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen igen, ezt én is ismerem. Na de ki lenne az a barom aki elvállalná? Itt ez a legnagyobb baj, hogy nincs aki elvállalná, legfőképpen az itt lakó agresszív emberek miatt.
2012. jún. 4. 11:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Megértelek. Sajnos ilyen esetben csak nyelni és tűrni tudsz vagy elköltözni.

Én 8 évig voltam gazdaságvezető egy társasházban. Nekem is voltak problémás lakóim, rendszeresen jártam a bíróságra.

Sajnos volt olyan lakóm is aki egyéb közüzemi díjakat sem fizetett így elárverezték a lakását.

Ha nincs összefogás a lakók közt akkor egyedül nem tudod megvívni ezt a csatát.

2012. jún. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!