Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen az élet Dunakeszin?...

Milyen az élet Dunakeszin? Oda költözzünk? Vagy sem?

Figyelt kérdés
Budapestről szeretnénk kiköltözni Dunakeszire. Munka, ovi maradna Pesten, csak onnan járnánk be. Hasonló helyzetben lévők élete, véleménye érdekelne engem.

2012. jún. 12. 11:47
 1/3 anonim válasza:
Engem is érdekelne erre válasz... de látom nem írtak. Én érdeklődtem, fórumokat olvastam. Akik ott laknak szeretnek ott lakni, de a bejárás nem mindig egyszerű, eléggé kocsihoz van az ember kötve. Mi Tóvárosban gondolkodunk, erről hallottuk a legjobbakat, Alagi részről kevésbé. Kicsit meglepett a közbiztonság téma, hogy sok a betörés. Ez zavar, de emiatt elvetettük a földszinti lakást, és nézegetjük a riasztó rendszereket. Viszont nagyon csábít a rendezett környezet! Akik ott laknak kisgyerekesek, és megkérdeztem őket, nagyon ajánlották. De ők Dunakeszihez közel eső Bp-i kerületekben dolgoznak. Nőklapja fórumon van ezekről topic... Érdemes elolvasni!
2012. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy nem éri meg.


Bár látom, hogy korábbi a kérdés, azért leírom a véleményemet, mint helybeli, hátha hasznos lesz valamikor valakinek (és ez általában nem csak Dunakeszire igaz, hanem az összes agglomerációs településre)


Dunakesziről tudni kell, hogy ez egy alvó település, ide az emberek többnyire lakni járnak, a lakosok döntő többsége napi rendszerességgel ingázik a főváros és Dunakeszi között. A legnagyobb hátrány az agglomerációs életmódban éppen ez az ingázás. Aki nem csinálja napi rendszerességgel, az el nem tudja képzelni ennek minden hátulütőjét.


Ami teljesen egyértelmű: kocsi nélkül NEM szabad kiköltözni az ilyen helyekre, vagy pedig az életed arra fog lekorlátozódni, hogy reggel felkelsz, beszerencsétlenkedsz a munkahelyedre/iskoládba, dolgozol/tanulsz, majd este hazaszerencsétlenkedsz. Ezen kívül másra idő egyszerűen nem marad. A város elképesztő módon elterjeszkedett, így egyes területekről már az is 10-15-20 perc, míg eljutsz egyáltalán egy vasútállomásra, vagy buszmegállóba. Onnan meg ugyebár a busz forgalomfüggő és a gyakori megállások miatt irtó lassú, a mávot pedig gondolom senkinek nem kell bemutatni ebben az országban. Nem túl kellemes egy ilyen cégnek kiszolgáltatva lenni minden nap. Ha a „hivatalos” menetidőt nézzük, az 30 perc körüli, ekkor azért háztól-házig is alsó hangon 1 óráról beszélünk (hacsak az ember nem az állomás mellett lakik és dolgozik), ez oda-vissza is legkevesebb 2 óra naponta. Napi két órát utazással tölteni egy idő után pedig igenis fárasztó és az embernek tele lesz a hócipője.


Bár ez nyilván egyénfüggő is. Én ha választhatnék, akkor mindenképpen Budapest belvárosába költöznék, mivel elsődleges preferenciám az, hogy ne utazással töltsem a fél életemet.


Mégis akkor kinek tudnám ajánlani az agglomerációba (Dunakeszire) költözést? Akinek elsődleges preferenciája az, hogy viszonylag nyugodt, csendes, rendezett városban éljen és aki ezért hajlandó meghozni ezeket az áldozatokat. Vagy pedig aki a családjával letelepül és a szülők vállalják az ingázást, mert a gyereknek itt középiskolás szintig szinvonalas az oktatás. (Személyes véleményem, hogy egyszerűen értelmetlen, ha az egész család bejárkál Pestre, szerencsétlen gyereket hurcolászni minden nap, az senkinek nem jó.) Meg persze a nyugdíjasoknak ajánlanám, akik jól elvannak otthon, de azért Budapestre is könnyen bejutnak, ha valamit el kell intézni. De aki inkább városi életre vágyik, városias életet él és nem úgy született, hogy kocsi volt a feneke alatt, az ne költözzön ki, egyszerűen nem éri meg a közlekedési lehetőségek miatt!

2014. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
21%
Bocsi elozo hozzaszolo, de mindenki a kocsit nyomatja hogy lennie kell Keszin. Zavar, hogy senkinek sem jut eszembe a bicikli. Marpedig Keszi nem vilagvaros, hogy ne lehessen az embernek a dolgait biciklivel elintezni. Igen akar nagy bevasarlast is elehet. Egy 40ezres varost boven bebringazok, tekintettel arra, hogy ugyanezt tettem egy 170 ezre varosban is ( Miskolc) es ott sem kellett az auto. Bp.re pedig meg mindig ott van a tomegkozlekedes. En nem mondom, hogy szuksegtelen az auto, es gyerekes csaladoknak bizonyara elony. De azert azt is tulzasnak tartom, hogy ettol teszed fuggove az agglomeracios eletet.
2015. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!