Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megijedtem! Mit tegyek! (? )

Megijedtem! Mit tegyek! (? )

Figyelt kérdés
Albérletben élek, panelben, tegnapelőtt kopogtatott nálam egy furcsa férfi, elég ijesztő volt, amint láttam, és így nem mertem beengedni. Barátomnak nem is említettem, mert gondoltam, hogy eltévedt, esetleg részeg... De most újra itt volt és kb 10percig kopogott és csengetett, kiabált, de semmit nem értettem belőle...Nem mertem beengedni, mert tényleg félelmet kelt bennem és a barátom is csak 10után jön haza:( Mit csináljak, ha visszajön? Tényleg kicsit félek :(
2012. jún. 13. 20:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a ti otthonotokba csak ti mehettek be, mindegy, hogy albérlet vagy sem, még a főbérlő is csak úgy mehet, ha meg van beszélve, mert a lakás jelenleg a ti birtokotokban van, de az ő tulajdona.


Amúgy a tulajt én is megkérdezném, hogy ki lakott ott előttetek, hátha az ő ismerőse, és nem tudja, hogy elköltözött, vagy tudja, csak azt nem, hogy hová, és ezt akarja megkérdezni. A régi lakásomban hozzám is sokszor becsengettek, az előző lakót keresve, de hát nekem fogalmam nem volt róla, hogy hova költözött, sose láttam.

Ha legközelebb csenget a fickó, ajtón keresztül nyugodtan kérdezd meg tőle, hogy ki ő, kit keres, mit akar. Ha ismeretlen csenget, én is meg szoktam kérdezni, hogy kit keres, mielőtt ajtót nyitok.

2012. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
az én albérletembe a főbérlő mindig csak úgy megjelent, előzetes bejelentés nélkül. ok, hogy egy szobát meghagytunk neki, mert kb. három hetente hazajárt (felköltözött Pestre, szintén albérletbe), de szerintem ez elég tahóság akkor is. illett volna szólnia.
2012. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
54%
ennyire nem lehetsz gyáva, szerencsétlen már másodjára keres titeket te meg nem beszélsz vele, biztos nem a kaszabolós gyilkos volt, lehet csak a munkából jött
2012. jún. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Nyugodtan szólj csak le, kedves utolsó, de a főbérlőm nő!! Nem hiszem hogy munka után ilyen változásokon menne át! Eddig mindig szólt ha valamit szeretett volna, amugy fel is hívtam, de fogalma sincs ki lehetett az... Én igazából attól ijedtem meg, hogy totál erőszakosan ütötte az ajtót és tényleg össze-vissza beszélt, 1szavát nem lehetett érteni, hiába kérdeztem tőle bármit!
2012. jún. 13. 21:28
 15/27 anonim ***** válasza:

Jehova tanúi nappal, párosával járnak, sötét szoknya, fehér blúz, ha kabát, akkor vékony selyem kendő a nyakukban, szépen eligazítva, megkötve.


Ez az ember vagy részeg, vagy beszédhibás, esetleg még kissé értelmi fogyatékos is. Meglehet, hogy most jött ki a sittről, esetleg korábban pont ő lakott ott, és most a kevéske kis megmaradt cuccát keresi, amit persze a tulaj réges régen kidobott.

Kismillió változat lehet, én biztos, hogy senkit nem engednék be, de ha továbbra sem hagy nyugton, az is biztos, hogy betelefonálnék a rendőrségre. Majd azok kijönnek, elbeszélgetnek vele, és kiderítik, hogy ki ő és mit akar.

2012. jún. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Most lesz a barátom szabadságon, ha akkor fog keresni, amikor itthon van, akkor ő majd kinyitja neki és beszél vele. Lementem megnézni a postaládát, hogy esetleg nincs-e benne valami üzenet, de semmi. Holnap a főbérlőm felhívja a volt albérlőt. Reggel még esetleg megkérdezem a mellettünk lévő szomszédot, előfordult-e már ilyen, vagy esetleg ismerős-e lesz neki a pasi leírása... Ennyit tudok tenni...
2012. jún. 13. 21:37
 17/27 anonim ***** válasza:
de ha még egyszer jön most már beszélj vele
2012. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%

Dehogy beszéljen vele! Ne nyiss ajtót semmiképpen az kéne mégcsak,nő vagy simán odébblök aztán betörhet!!

Kutyát nem enged főbérlőd? én beszereznék:D

Addig is tedd azt amit mondtak kiabáld ki hogy kihívtad a rendőrséget,írd meg mindenképp jött -e még! Átérzem a helyzeted én is párommal élek albérletbe,de szégyen nem szégyen én nem nyitok ajtót senkinek ha nincs itthon. Egyszer nyitottam valami ajtós faszi jött aztán rámnézett és kérdezgette egyedül lakok -e meg minden,elég indiszkrét volt azóta se teszek ilyet! Nem szabad,nagyon veszélyes ezt jól vésd az eszedbe!

2012. jún. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
51%
Jézusom, azért ennyire anyámasszony katonája nők vannak? Én egyedül élek a fiammal, szép is lenne, ha nem nyitnék ajtót senkinek, mert nincs itt egy pasi, aki csekkolja, hogy ki jött. Nyilván kinézek a kis lyukon először, meg megkérdezem, hogy ki az, miért jött, de én megzeberednék, ha úgy kéne élnem, hogy rettegek, ha kopog valaki. Most nem a kérdezőre értem, nyilván, ha valaki erőszakosan verné az ajtót, attól én is félnék, de amit az utolsó válaszoló írt, az már tényleg gáz, hogy senkinek nem nyit ajtót, ha egyedül van. Szép is lenne, ha nem engedném be a vízórásokat meg a fűtésmérő leolvasókat, meg a szomszédot, ha jön szólni, hogy lefújta a szél a lepedőt az ablakból :D
2012. jún. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma reggel 8kor ismét jött, megkértem a barátomat, beszéljen vele. A pasi az előző bérlőt kereste és azt mondta, hogy van vele valami lezáratlan ügye, elég idegesnek tűnt... Párom elmondta neki, hogy már 2hónapja nem lakik itt és legyen szíves minket békén hagyni! Úgy tűnik megértette, szóval én is megnyugodhatok :) Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, mentek a zöld kezecskék :) Szép napot :)
2012. jún. 14. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!