Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rönkhasító fejsze vásárlásnál...

Rönkhasító fejsze vásárlásnál mire kell figyelni, hogy a lehető legjobbat vegyem?

Figyelt kérdés

Mi számít? Súlya? Nyele hossza? Anyaga? Jó-e a fanyél, vagy üvegszálas műanyagot kell választani?

Nagyon nagy fa hatalmas rönkjeit kell felaprítani.

Ha éket veszek, vennem kell hozzá rönkhasító kalapácsot is?



2012. jún. 14. 23:11
 1/5 dirtboy ***** válasza:

súlya is számít,a nyelének is elég hosszúnak kell lennie,és inkább fa nyelűt válassz szerintem.

hasító fejszénél a fejsze ékszöge is számít de ha ilyet veszel akkor az biztos jó lesz.

én ilyennek hasítottam mikor az volt a munkám.

elég jól lehetett vele hasítani.

a feje után érdemes lenne rá hajlítani egy alu vagy vas darabot mert a sok hasításnál úgy is lesz olyan ami ki kezdi ahogy szét szakad a fa.

elég egy rossz ütés aztán már nyírja is.


[link]

2012. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nagyszerű választ.

Néztem a kínálatot, 20-25 ezer körüli árakat láttam. Ez remek ár. Fiam születésnapi ajándéka lesz, jót akarok adni neki, de az említett ár eltántorított szándékomtól - túl sok pénz az. Nekem. Ez reális, ki tudom fizetni.

Rettenetesen nagyok a nyárfarönkök, vegyek hasítóéket is?

Nagyon örülök, hog

2012. jún. 15. 09:46
 3/5 A kérdező kommentje:

Önállósította magát levelem. Tehát:

Nagyon örülök, hogy szakembertől kapok tanácsot. Köszönöm.

Ez vajon mit jelent?

"a feje után érdemes lenne rá hajlítani egy alu vagy vas darabot mert a sok hasításnál úgy is lesz olyan ami ki kezdi ahogy szét szakad a fa.

elég egy rossz ütés aztán már nyírja is."

2012. jún. 15. 09:49
 4/5 dirtboy ***** válasza:

ide gondoltam

[link]


ez azért kell mert ha úgy kapja el a fa vagy úgy szakad a fa hogy ott elkapja akkor mindig le fog szakítani a nyeléből egy darabot.

ezzel ez megakadályozható így hosszabb élet tartamú lesz a nyél.


éket vehetsz igen és ahhoz kellene egy külön samu kalapács is.

már csak azért is jó ha veszel mert hasításnál ha netán beszorul a fejsze akkor legyen mivel kiszabadítani.

2012. jún. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dirtboy ***** válasza:

rossz a link,ez a jó

[link]

2012. jún. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!