Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Próbált már valaki ecettel...

Próbált már valaki ecettel megszabadulni a fikuszlevélen vízpermet okozta vízkőtől?

Figyelt kérdés
Forralt víz, állott víz, mindegy, akkor is vízköves lesz. A neten találtam ezt a tippet, már én is gondoltam rá. Azt szeretném tudni, lehet ezt is a vízpermetezővel felvinni vagy muszáj letörölgetni a leveleket manuálisan. Csak mert a fikusznak azért elég sok levele van... A sör sem szedte le a vízkövet...
2012. jún. 24. 09:17
 1/1 eNerdzsy ***** válasza:

Elvileg az ecet jó lehet a vízkő eltávolítására de a hatása olyan mint a savas esőnek. Csak alacsony koncentrációval mernék próbálkozni.


Permetezéshez pedig inkább boltokban és bevásárló központokban kapható lágy vizet ajánlok.

Ennek épp az a lényege, hogy nem képez vízkövet. Ezért is ajánlják fotókidolgozáshoz, növényápoláshoz, akvarisztikához stb.

2012. jún. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!