Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudok önkormányzati...

Hogy tudok önkormányzati lakáshoz jutni, hol tudok információt gyűjteni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kecskeméten élünk a párommal, egyenlőre szülőknél. Férjem dolgozik én még 1 évet tanulok, lassan gyereket is szeretnénk. Albérletbe nem akarunk menni, saját lakást még nem tudunk venni. Marad az önkormányzati lakás?! Milyen lehetőségeink vannak? Van valakinek esetleg személyes tapasztalat ezzel kapcsolatban? Hogy kell igényelni, körülbelül mennyibe kerül egy hónapban stb.? Eléggé a sötétben tapogatózunk, nem találunk róla sehol egy rendes leírást, hogy ránk mi vonatkozik. Előre is köszönöm a segítséget:)
2012. júl. 6. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Be kell menni az önkormányzathoz, megkérdezni van-e szabad lakás, és utána írásban meg kell pályázni. Egy bizottság fogja elbírálni a pályázatokat. Hogy mennyibe fog kerülni az függ attól, hogy szociális, vagy piaci alapon kapjátok meg. Ha piaci alapon, akkor annyiba fog kerülni mint egy bárkitől mástól bérelhető lakás. Ha szociális alapon, akkor ennek csak töredéke. Én beleírnám a pályázatba, hogy a férjednek van munkája, te pedig még tanulsz, és azt is, hogy vállaljátok a lakás felújítását, rendbetételét. Ezek a lakások ugyanis borzasztó állapotban vannak, és az önkormányzatnak nincs pénze felújítani, így nagyobb eséllyel kapnátok meg ti. De számíts arra, hogy igen hosszadalmas lesz, minimum egy év, de inkább több.
2012. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Esetleg azt tudod, hogy hol tudok megnézni egy ilyen pályázatot, vagy azt csak személyesen kapunk? Azt olvastam valahol hogy egy ilyen lakás (mérettől függően) 13-20 ezer forint között mozog. Ez valós lehet? erre még jön rá valami?


Ha bárkinek van még tapasztalat vagy tud erről valamit azt megköszönöm:)

2012. júl. 7. 12:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. A pályázatnál ne gondolj semmi különösre, tulajdonképpen egy sima levelet kell írnod, csak ahhoz tudni kell ugye hogy mire pályázol. A lakás osztálynak kell majd küldened, és azt kell beleírnod hogy az x utca valahány 5. emeleten 28. szám alatt lévő önkormányzati lakás bérleti jogát szeretnéd megnyerni. Meg beleírnod még az egyéb dolgokat, amiket írtam az előző hozzászólásban, meg amiket még gondolsz, és előrelendítheti a dolgokat. Gondolom tudtok szépen fogalmazni? Akkor ezzel nem lesz gond. A 13-20 ezer forint, az valós, de az kapja meg ennyiért, aki szociálisan rászoruló, nem tudom ti mennyire vagytok azok, de gyanítom hogy nem, mert a férjednek van keresete, nincs gyereketek stb. Erre jön még a közösköltség, és nyilvánvalóan a rezsi.
2012. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De be kéne menned az önkormányzathoz érdeklődni a lakásokról, van-e egyáltalán kiadó. És akkor ott elmondják neked azt is, mit kell írni a pályázatodba.
2012. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem:) hát nagyon szépen köszönöm az információt, a héten valószínű be is megyünk az önkormányzatra. Nem baj ha nem egyből sikerül, elvagyunk még itthon egy darabig:)
2012. júl. 8. 17:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Sikerült a dolog?:9
2014. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!