Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen tüzelésű kazánt vegyek?...

Milyen tüzelésű kazánt vegyek? Most tervezzük a központi fűtésünket. Bálás? Sima fás? Vagy?

Figyelt kérdés
Eddig 2 gázkonvektorunk volt, és 1 villanykályha. Most építenénk központi fűtést, a kazánon gondolkodunk. Jó a bálás kazán? Vagy sima nagyszájú fatüzelésű? Vagy mit tudnátok ajánlani?

2012. júl. 13. 18:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A bálásba is lehet fűteni fával, azt ne felejtsd el:)

Az a kazán csak annyiban különbözik a többitől, hogy az dupla ajtós megoldása van, szükség esetén belefér egy bála szalma is egyben:)

Ha tudod a szalmát hová tenni, az a legjobb és leggazdaságosabb.

Ha pedig már fát veszel, ne akácot vegyél, a legrosszabb tüzelőértékű fa, amit tudsz venni nagy tételben. Tölgy, bükk, ami megéri, a legjobb a gyertyán, csak azt nehéz beszerezni, véletlen se akácot vegyél.

Ezt egy olyan mondja, aki 10 éve kandallóval fűt, hidd el, volt időm kitapasztalni és több asztalos véleményét is kikértem ez ügyben. Az akác egy "szemét" fa, azért drága, mert sokan veszik és a nagy kereslet viszi fel az árát, nem a minősége. Fűtőértéke sokkal kisebb, mint a bükk és tölgyfáé.

2012. júl. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam. :O

Felénk mindenki akáccal fűt, merthogy az A keményfa.

Nem is biztos, hogy a környékbeli tüzépek árulnak mást.

2012. júl. 15. 09:49
 13/20 anonim ***** válasza:
Hidd el, árulnak, csak rendelni kell, mert mindenki az akácba van beleőrülve, "az a legjobb". Téves közhiedelem, az akác árát csak ez a megnövekedett kereslet tartja magasan.
2012. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Érdekességként néhány fafajta fűtőértéke 15%-os nedvességtartalom esetén (melyet kb 2 éves szárítással érhető el):


• Bükk: 15,12 MJ/kg


• Tölgy: 15,12 MJ/kg


• Akác: 14,76 MJ/kg


• Gyertyán: 15,12 MJ/kg


• Nyár: 15,12 MJ/kg


• Lucfenyő: 15,84 MJ/kg"



Igazad van, bár az eltérés nem jelentős. Viszont ha a bükk vagy a tölgy olcsóbb mint az akác, akkor mindenképpen azt fogom venni.

2012. júl. 15. 11:53
 15/20 anonim ***** válasza:

140 m2 fával évi 240eFt-ból, vagy gázzal (csak 2 szoba) havi 20eFt-ból, ami meg évi 240eFt. Jól értem?


...akkor inkább szigetelned kéne, és 110 m2-t (22,5 fok mindenütt) fűtöttem gázzal évi 330eFt-ból, szigetelés után ez lement évi 180eFt-ra!!!

2012. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A konvektor dolgozik a legrosszabb hatásfokkal, most fűtesz a legrosszabb módszerrel, szóval ettől csak jobb lehet.

Jelenleg az akác 2500ft/q hasítva és fűrészelve, még fejszével tornázni kell rajta, a bükk és tölgy 1800ft\q, ezen is még tornázni kell. Ez 100 q-nál már 70 000 ft és jobb minőségű fát vettél.

Az akác nagyon nehezen éri el a 15-ös nedvességet, nehezen szárad.

2012. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nekem nincs hova szigetelnem a 70-80 centis tömött falaimat. Vicces lenne a majd' méter vastag főfalamra hungarocellt ragasztgatni. Jó, a nyílászáróim nem hibátlanok, az tény. Azokat cserélni kellene, az a következő projekt lesz, egyszerre mindenre nincs pénzem sajnos.
2012. júl. 15. 16:52
 18/20 anonim ***** válasza:

"Nekem nincs hova szigetelnem a 70-80 centis tömött falaimat."


Van, hidd el... :)

2012. júl. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 KissFerenc1960 válasza:
Szia! a vegyes tüzelésűt ajánlom! gondolkodás nélkül bírom ajánlani a következő oldalt: [link]
2012. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Tiéd az oldal/a cég, hogy az összes, még a régi kazános témákba is belinkeled?


Amúgy sok esetben jó áraitok vannak.

2012. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!