Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapest 18. kerülete, azon...

Budapest 18. kerülete, azon belül is a Tinódi utca (Lakatos lakótelep) milyen környéknek számít?

Figyelt kérdés

Biztonság, üzletek közelisége, kikapcsolódási lehetőségek, orvos stb. tekintetében.

Fiatal pár vagyunk és augusztusban költözünk oda.


2012. júl. 16. 08:21
 1/5 anonim válasza:
39%
Hát biztonság szempontjából szerintem nem a legjobb, elég sok roma él a környéken.
2012. júl. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem semmivel nem rosszabb mint bármelyik másik lakótelep, de itt legalább több a zöld. Sok fa van. Közlekedésileg is jó, jobb mint a Havanna vagy az Alacska.


Ha választani kéne a 18 kerületi lakótelepek közül én ezt választanám.


Én a 18-ban nőttem fel, igaz nem lakótelepen. Szeretem azt a környéket. Betörés mindenhol lehet, hozzánk is törtek be, pedig egy darab cigány nem lakott a környéken. Ez nem igazán hely függő, bárhol előfordulhat, de egy riasztó sokat segít.


Egyébként onnan nem mesze van a lőrinci SZTK ha az orvosi ellátásról van szó, ügyelet is ott van, bár én nagyon nem szeretem. Sokat kell várni és néha bunkók, de ez van. A háziorvosi rendelő a Béke téren van, a villamos végállomásnál. Egész kiskoromban oda jártam gyerekorvoshoz, ott viszont nagyon normálisak voltak. De nem muszáj oda bejelentkeznetek, mehettek a 19-be is dokihoz az oda közelebb van, a villamossal másik irányba.


A Lakatos út, Üllői út kereszteződésben van egy Lidl (vagy Aldi, most nem emlékszem) az két megállóra van a Tinóditól. Ott egyébként a túloldalon van egy üzletsor. Fodrászhoz is oda jártam. A whiskey-s által kirabolt OTP is ott van!!! :-D


Szórakozás viszonylag kevés, talán a Téglagyári megálló van a közelben, de én csak egyszer voltam ott. Nem rossz, nem tudom milyen programok szoktak lenni. Villamossal viszont könnyen eléritek a metrót, onnan meg bármit. Éjszaka a 950-es busz jár arra viszonylag sűrűn.

Étterem van egy pár a környéken.


Amennyiben gyereket majd terveztek kiváló lehet a hely, mert kapásból 2 általános iskolát és 3 gimnáziumot tudok mondani onnan egy köpésre. Piros Iskola, Lakatos iskola (Eötvös Lóránd áltisk.), Hunyadi Gimi, Karinthy Gimi, Pogány Frigyes középsuli. Nem is beszélve a 19 kerületi iskolákról, szóval ennyit tudok elmondani. Óvodákat nem ismerem, mert mikor jártam még nem figyeltem meg mások hova járnak. De biztos van.

2012. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettetek :)

Szívesen várom még ha van vkinek tapasztalata ezügyben.

2012. júl. 16. 09:57
 4/5 anonim válasza:
Az Üllőihez közeli részén tele van cigányokkal.
2015. júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sawicc válasza:

Tavaly költöztünk a Lakatosra. Javaslom, hogy a felújítást kezdjétek az elektromos hálózat átvizsgálásával, hiszen 50 éves házakról van szó. Valamint szerintem egy nagyobb probléma a falak vizesedése + ebből fakadóan a penészesedés (ha még nincs a házon külső szigetelés!) Ezekre fordítsatok nagyobb figyelmet.

A zöld környezet mindenért kárpótol... Bölcsőde, óvoda, játszótér van dögivel :)

Nekünk mondjuk a biztonsággal nem volt gondunk... a nyóckerből jöttünk :)

2015. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!