Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti mivel spóroltok otthon?

Ti mivel spóroltok otthon?

Figyelt kérdés

Sajnos a családomnak nagyon szorosra kell húznia a nadrágszíjat, én pedig igyekszem segíteni nekik abban, amiben tudok. Rengeteg mindennel spórolnunk kell, így is kvázi alig jönnek ki a szüleim a következő hónapra, és ennek fejében a bank még rá is dobott egy lapáttal, amit most nem firtatnék, a lényeg, hogy már nem tudunk miből fizetni. Én tanulok jelenleg, itthon lakom, nyárra sikerült munkát szereznem, és a fizetésemmel is segítettem őket, de ez kevés, mert ősztől megyek vissza tanulni, ami mellett sajnos lehetetlen dolgoznom, ha csak nem tudnék 24 órán át éber maradni, akkor talán lenne rá időm. Ezért kíváncsi vagyok, hogy akik hasonló helyzetben vannak, mivel s hogy spórolnak a háztartásukban, minden hasznos tippet szívesen fogadok!

Köszönöm.


2012. júl. 25. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2012. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

- Nem muszáj minden nap fürdeni. Elég csak akkor, ha tényleg alaposan leizzadsz. A fürdést más napokon pótolhatja a felsőtest és a hónalj szivacsos áttörlése.


Ne huzigáld le állandóan a WC-ét! Elég lehet egy kis vödörrel leönteni, vagy ha kisebb ételmaradékokat öntesz bele, megvárhatod a lehúzással a következő használatot.


Nem kell naponta inget, alsóneműt cserélni. Otthon olcsó házicuccot érdemes hordani, amit ritkábban is elég mosni.


- Ne vegyél semmilyen készkaját (konzerv, mirelit pizza stb.)! Egészségesebb is otthon csinálni a különböző krémeket, felvágottat, sajtot, tojásételeket stb. Kefírt otthoni kefírgombával lehet olcsón készíteni. Én megdöbbenve olvastam, hogy a magyar szegények által leggyakrabban vásárolt ételek között ott van a mirelit pizza. Hogy lehet ez? Meg látom, hogy babfőzeléket konzervből csinálnak. Hogy lehet ez? Úgy hogy lusták, és nem tudnak gazdálkodni.


Legyen mindig átgondolt és megtervezett a vásárlás! Ne vegyél felesleges élelmiszereket, ne vásárolj reklámok hatására, presztízsből. Mindenből válaszd a legegyszerűbbet, a legalapvetőbbet!


Ne égjen feleslegesen a villany, éjjel többnyire elég egy kislámpa!


Sportnak és szórakozásnak válaszd a gyaloglást, esetleg futást a környéken, vagy távolabbi helyeken is, ahová még plusz fizetés nélkül el lehet jutni!


Én magyar viszonylatban nem vagyok szegény, nem szorulnék rá, hogy mindezt folyton figyelgessem, de ösztönösen, családi hagyományok alapján ilyen vagyok.

2012. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyen zuhanyzok, így sok vizet spórolok, mert hosszan szeretek tusolni, ott meg nem számít, sok leárazott kaját veszünk, többnyire semmi bajuk, a gázt keveset használjuk, az összes ízzóm energiatakarékos 11 wattos, 230 ft darabja a Sparban, az is nagy spórolás, sajnos villanybojlerem van, ami megy állandóan, nem lehet kikapcsolni, de le akarom cserélni max őszíg rögtön melegítős gázosra, elvileg azzal olcsóbb melegvizet előállítani, és hamar megtérül. Tavaly vettem egy LED TV-T, 39 wattot fogyaszt, a régi dobozos TV sokkal többet fogyasztott, a hűtőm is 4*os, takarékos. Autó nincs a nevemen, a családban egy van, még én vettem, amikor jobban ment, de mindenki azt használja, a biztosítás meg nagypapám fizeti, de így is ritkán használjuk. Bérletre nem költök, bliccelek, vagy bringázok, 120e ft az össz bevétel, párom gyesen van a kicsivel, néha picit szűkösen, de kihozzuk.
2012. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 darma7 válasza:
41%
Kutyát macskát,elhulott elütött állatokat eszek.
2012. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

"Nem kell naponta inget, alsóneműt cserélni."


ezt komolyan mondod??

2012. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Komolyan. Attól függ, koszos-e. Inget, pólót én sose cserélek naponta, mert felesleges, pazarló. Persze a használattól is függ, de 3-4 napig simán hordható egy. (40 fokban nem mindig.)
2012. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
80%
mosópor helyett mosószóda, mosóódió, elvileg olcsóbb
2012. júl. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
a póló még oké, de az ALSÓNEMŰt se cserélje le naponta? magadnál vagy, ember?
2012. júl. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%

mi 1 héten 1 szer furdunk---:)

nem eszunk csak ha már rosszul vagyunk:)

gyereket ki hagyuk mert tul költséges dolog:)

ablak zárva nyáron télre meleget tartson a lakás:)

zoknit most 2 hordok télre jo meleg legyen :)

nyáron félre teszem a meleg vizet télen ezt használjuk,,,nyáron csak hideg vizel furdunk:)

ha van esély parkban szarok mikor kutyut sétáltatom igy nem kerul vizdijba..a wc...

................................

figyi ami kell az kell vizet ne engedjék ha nem muszály villany csak ha nagyon kell már kapcsoljátok fel hutőbe tegyél 1 flakon vizet fagyon jégé a hutő igy kevesebet kapcsolbe , viz ha furődtök 2 ember furődkön meg benne ....végén gyors zuhanyzás...

kaja főzetek olcson de tonna számra kérj recepteket nokedli tojásal... vagy krumpli olajjal -- soóska --paradicsm szószal....kaja sokat dob pénzen...

tanács kérjetek segitséget sőt egyházaktol is meg lepődsz adnak menyi kajátok lesz..olykor 5 15 ezer szivesen csuran adakoznak:)

2012. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
A legnagyobb kiadást az élelmezés jelenti. Én a helyedben kiszámolnám, hogy melyik kaja mennyibe kerül, és a legolcsóbbakat fogyasztanám. Pl ott van a tejbegríz, egy liter olcsó tej, egy marék búzadara, meg egy kis cukor. Finom, olcsó és tápláló. Ezenfelül érdemes számon tartani, mi, hol, mennyibe kerül, mert megéri tekerni 10 percet néhány száz forintért is.
2012. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!