Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most olvastam le a gázórát,...

Most olvastam le a gázórát, és az előző havihoz képest 100 köbméter ment el, ez normális?

Figyelt kérdés
gázbojler és gáztűzhely megy, de ez szerintem irreálisan sok, múlt hónapban is 90 volt, pedig fűtés nincs nyáron...
2012. aug. 13. 16:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekünk is gázbojler és gáztűzhely,és kb 25m3 ment csak el,pedig főzök 2 naponta,sütök is hetente,fürdünk fél kád vizben mindketten,plussz zuhany
2012. aug. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Fotózd le az órát és a plombákat minden oldalról, mert a gázosok biztos gyanúsítani fognak, ha kihívod őket. Hívjál tanúkat is.
2012. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Soknak tűnik...
2012. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, hányan vagytok!

Egyedül vagyok, főzés, fürdés, mosogatás, és az, hogy a vízmelegítő őrlángja éjjel-nappal ég, havi 37 3m volt, pedig nem is főzök minden nap, inkább csak minden másnap-harmadnap.

2012. aug. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3-an vagyunk, de főzni mi is kb. 2naponta szoktunk. Az is vicc, hogy júliushoz képest ennyivel több.


Mivel fognak gyanúsítani? Azzal, hogy ennyit nem használunk el az hétszentség?!

2012. aug. 13. 16:34
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Azzal, hogy mágneseztétek az órát, és balul sült el. (A mágnesezéses próbálkozások 99%-a azzal végződik, hogy túlpörög az óra.)

Nem egy ilyen eset olvasható neten is: feltűnően nagy fogyasztás-bejelentés-órát elvisz-megbűntet százezerekre mert mágneseztek. Aztán bizonyítsd be, hogy nem...

2012. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Remek, nem elég, hogy lassan csak a gázszámlára keresünk, még büntessenek is meg.
2012. aug. 13. 17:22
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a szolgáltatók tisztában vannak vele. Legalábbis, tudják, ha alacsonyabb fűtő-értékű gázt szolgáltatnak, akkor abból több fogy. Lassabban forr fel a kaja a gázon, jobban megnyitod a csapot fürdéskor, stb.


Ezért van a számlában (ha megnézed) valami korrekciós szorzó az ingadozó fűtőérték kiegyenlítésére. Tehát akkor gyanúsítanának bármivel, ha most kb. ugyanannyit diktálnál be, mint az előző hónapban.

2012. aug. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Előző hónapban 30 m3, most 37 m3 volt a leolvasott fogyasztásom, vagyis kb. egyharmad résszel fogyott el több, pedig semmi különös dolog nem történt.

2012. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Öten vagyunk, havi szinten 25 m3 vizet (és ilyenkor nyáron amikor nincs fűtés), havi 150 m3 gázt használunk el csak főzésre és melegvízhez!
2012. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!