Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik még szülőkkel laknak, de...

Akik még szülőkkel laknak, de rendelkeznek önálló fizetéssel, mennyi pénzt bírnak beosztani?

Figyelt kérdés
2012. aug. 14. 16:10
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Illetve mennyit kapnak fizut és adnak a szülőknek pénzt?
2012. aug. 14. 16:11
 2/19 anonim ***** válasza:

Saját példa nincs,mert 18 éves koromig amit diákként dolgoztam,mindent le kellett adnom,aztán egyetem,onnantól koli és saját magam tartm fenn.

Párom viszont egyetem után 3 évig szülivel lakott,150ezres fizuból a rezsi harmadát adta mindig oda és vásárolt minden hónapban 15-20ezer körül amit kellett (ebédjét vette a cégnél ahol dolgozott)

2012. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem kell szüleimnek adnom semmit ha nem akarok. Általában a netet kifizetem és kész. A többi megmarad nekem.
2012. aug. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A rezsi harmadát fizettem én, illetve gyakran bevásároltam.
2012. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Én gimis 3-4.es koromba dolgoztam egész évbe diákmunkán.A fizetésem változó volt,olyan 25-60között,és azt magamra kellett költeni mindig,én fizettem az internetet,én vettem magamnak ruhákat meg ami kellett és több hónapig én vettem magamnak kaját,de 2év alatt is mindig csak kajára ment el a fizetés nagy része,mert anyám nem vett kaját,főzni se főzött,csak nagyon ritkán.Egy éve elköltöztem otthonról 18évesen és azóta is csak saját fizetésemből élek,ugyanarra megy el a pénz mint régen,csak még most pluszba fizetnem kell a kolit is.A pénzt azt az elején nem tudtam beosztani,vagyis hát nem hülyeségekre költöttem el,csak valamiből mondjuk a drágábbat vettem,de mostmár mindenből a legolcsóbbat veszem és mindig sikerül beosztani.Általában hónap első pár napjában már nagyon szűkösen élek,mert 10.én kapok fizetést.
2012. aug. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

70.000,- a fizetésem, itthon nem engedik, hogy bármit is fizessek, sőt, pl. a telefonszámlámat nem gyakran látom...


Ettől függetlenül néha be szoktam vásárolni, vannak kiadások, amiket átvállalok (állateledel, stb.), ezeket igyekszem is fejben tartani, hogy kell-e, hogy foglalkozniuk se kelljen vele.


Természetesen - azon kívül, hogy hétvégén néha otthon együtt eszünk - a saját étkezésemet, ruházkodásomat, szórakozásomat, stb. én állom, és közben gyűjtök is, amennyire csak tudok.

2012. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Általában 90 körül van a fizum. Én minden pénzem leteszem egy helyre (közös helyre) és ha kell anyám hozzányúlhat bármikor. Egyedül nem tudná a laskást kaját mindent fizetni. Én is rendszeresen kiveszek belőle, ő is. Általában sajnos hónap végére a kettőnk fizetéséből nem marad semmi. De ki segítsen neki ha én nem??? Költött ő rám eleget míg nem dolgoztam, itt az ideje "törlesztenem"
2012. aug. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

nem anyukámmal lakom, de támogat néha. nem kell olyan sokkal, elvégre jóformán semmilyen létszükségletre nem kell költenem.

a lakás az enyém, a rezsit passzív jövedelemből fizetem, a párom a kaját állja, nagyjából a rezsivel megegyező összeget költünk rá, így nem kell veszekedni, meg közös kasszázni, a fizetésem elég gyér, de abból már csak a szórakozást, ruhát, kozmetikumokat kell kigazdálkodni.

hamarosan összejön a kis pénzem egy autóra is.

amúgy 18 éves korom óta dolgozom, nem mindig teljes állásban, de azért mindig volt bevételem, amiből tudtam állni a saját dolgaimat.


amikor épp úgy hozta az élet, h nem volt munkám pár hónapig, akkor anyum adott egy kis zsebpénzt, h azért legyen, ha hirtelen kell valamire.

2012. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

70-80ezer között mozog a fizetésem.

A netet kifizetem meg adok be pár ezer ft-ot, a többit teszem félre

2012. aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A teljes kiadás rám eső részét (számlák, kaja, stb.) odaadom, a többiből még tudok is félretenni.
2012. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!