Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Központi fűtés mitől levegősös...

Cseke25 kérdése:

Központi fűtés mitől levegősösik vissza?

Figyelt kérdés

kb 80nm családi ház 4helyiségel a ház 25m hosszú és 8m széles ,vagyis egy régi parasztház 8 radiátorral.


A probléma pedig az lenne ,hogy a rendszer állandó jelleggel visszalevegősödik úgy,hogy közben nem folyik sehol a víz,és nem is cseppenik.A területet több fűtés szerelő is megnézte ,de semmi konkrétumot nem tudak mondnai,vagyis fogalmuk sincs mi lehet a hiba.

Maga a rendszer 5rétegű műanyag cső hollanderes/kulcsos roppantógyűrűs megoldással van Felül szerelve,falon kívűl.

A kazántól leszűkitve 2 db 20as cső megy végig kb 30m-en a főágon,és ebből leágazva T-idomokkal 16os cső a radiátorokra.3%-os lejtéssel végig az utolsó radiátorig ,vagyis a legmagassab pontok a nyomó ágon a kazán felett (padláson)elhelyezet kb 100 l-es nyitott kiegyenlitő tartály,a visszatérő pedig szintén a kazán felett a szivatyútol kb 1m-re egy kézi légtelenítő szelep(azért mert az automata nem légetelniti le,csak akkor engedi ki a levegőt ha lekapcsolom a szivattyút).

A szivattyú a visszatérő ágra van bekötve.

A probléma..

Lelégtelenitem a rendszert,teljesen jol működik minden radiátor,az elsőtöl az utolsóig,alul felül egyforma hömérsékletű mindegyik,eltelik pár óra és a szivatyú elkezd szürcsölni,majd szépen az utolsó radiátorok alja kihűl,és a víz szépen lassan felforr,ha nincs visszalégtelenítve.Ez gondolom azért van mert a levegő miatt nem tud a szivattyú keringetni.

Most arra gondoltam ,hogy a szivattyút átkötöm a nyomó ágra hátha akkor sikerül kijavitani,viszont azt nemtudom,hogy akkor hova kell bekötni a szivattyút.



2012. aug. 24. 10:53
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ha lenne valakinek valami életmentő ötlete akkor szivesen elfogadom ,emrt ,nagyon idegesítő tud lenni télen ,hogy melóbol mindnig haza kell jönni légeteliteni.

Jah és ez már 2 éve megy igy .

köszönöm

2012. aug. 24. 10:58
 2/17 anonim ***** válasza:

Ismerem a problémát, korábbi lakásomban ugyanez volt. Nem biztos, hogy az a 100 literes kiegyenlítő tartály elegendő, illetve jól van elhelyezve. A lényege, hogy a túlfolyó cső alatt a bekötésig mennyi víz fér el. Ha meleg a víz, a túlfolyón kifolyik, ha lehűl, akkor a bekötés alá süllyed.

Elég tipikus probléma, ha a víz térfogat változását nem megfelelően veszik figyelembe.

Persze elő fordulhat, hogy a szivattyú szimeringje kopott.

2012. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A radiátorokon van automata légtelenítő szelep? Mert a szívó oldali szivatyú miatt ott tud levegőt beszívni!
2012. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tisztelt gpotter!


Köszönöm válaszod,megprobálok szépen sorjában válaszolni...


100 literes a tulfolyó ,és a bekötés közötti vizmennyiség,

de maga a tartály nyitott kb 120 literes( egy ezer éves bazinagy bojler)

Viszont nem értem ,az elhelyezést, a padláson van kb 2m-re a kazán felett,és a nyomó ágtól a bekötésig ,kb 40 cm.

Sosem volt meleg a viz a tartályban ,csak kb langyos ,a tulfolyó azért van bekötve,nehogy tultöltsem.


A viz térfogatváltozásos dolgot kifelytenéd bővebben?


A szivattyú szimeringje kopott lenne akkor ott eresztenie kéne vizet nem?(mert mondjuk ez reális lehet ,mert a szivatyú kezd mindig levegős lenni.

És most hogy áthelyeztem a szivatyút a nyomó ágra ,most is szürcsög elég gyakran ,csak most ugy eltudja tolni egyből a kiegyenlitő tartályba.



A radiátorokon nincs automata légtelenitő szelep,csak manuális.

2012. aug. 25. 14:42
 5/17 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam gyorsan ,és nincs 100liter ,csak olyan 75-80
2012. aug. 25. 14:45
 6/17 m@n válasza:
Nálam is ez a probléma csak nem ilyen súlyos.A fűtési szakember a következőket mondta: a nyílt kiegyenlítőn keresztül oldódik be oxigén ami a fűtés során újra kioldódik ill. magába a vízben is van oxigén (H2O).A kötési helyeken szívhat be levegőt nem csöpög csak párolog (roppantó kötés)függetlenül , hogy melyik ágba van bekötve a szivattyú,hisz a víz csak egy irányba forog.Ha az automata szelepek mindig nyitva vannak (tetejükön v.oldalukon lévő bigyó kitekerve)sztem attól automata hogy automatikusan tekergetem a bigyót.Zárt rendszer lett de még így is levegősödik,de nem annyira.
2012. okt. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Playis08 válasza:

Sziasztok! ez igy soha nem fog müködni! Sajnos... SOkan csinálták igy, és máig sokan kilodnak vele...

1. ekkor hoszuságu rendszert nem szobad T - idommal meg csinálni! mert a viz meg fordulása elöt el kez meg forni a kazán, ( fa, szén) a fel forralt vizböl pedig levegö megy ki.a kazántol ki álva egy szabályozhatos osztot kel csinálni, mivel régi beszélgetés nem irom le, de ha esetleg aktuális segitek szivesen.

2016. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Parisz válasza:

Playis08,Szia. Engem érdekelne a dolog és megkérnélek, hogy fejtesd ki bővebben légy-szíves, mivel az állandó újralevegőződési probléma nálam is fennáll.

Nyitott rendszerről van szó 110 nm-es a ház.

2016. jan. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Régi beszélgetés ,amit én indítottam,de engem is érdekelne az ötleted ,mert sajnos hiba még mindig állandó. Kipróbáltam nagyjából mindent amit elötem írtak,de semmi nem jött be .nyomó ágon ,és visszatérőn is folyamatosan levegősödik,és bizony az évek alatt én is rájöttem hogy a gőz miatt levegősödik ,csak nem találtam még megoldást. Legújabb ötletem,hogy a kazán elhelyezése nem megfelelő!!! Az én esetemben a kazán égéstere átlagosan 20cm-el van feljebb mint a radiátorok.Talán ez lehet a legnagyobb baj a fütésemmel?
2016. jan. 26. 09:43
 10/17 Playis08 válasza:

A kazántol ki indulva a tartani kel a csöméretet, általában 3/4" 1" Ezzel kel elindulni ugy hogy a visza téröbe sorrend szerint. Kazán, kiegyenlitö tartály keringetö szivatyu höfok mérö, nyomás mérö ora. és a vissza térö ág ösztoja.

elöremenö ág sorendje. kazán, höfök mérö, nyomásmérö egy elágazás T mely teteján egy légtelenitövel és egy biztonsági szeleppel melynek a vége vagy tetöre vagy szabada vezet.

majd az osszto elöremenö fele.. az oszto szabályozhatós, anyi kiálásos ahány fütési körünk van vagy lesz. oszto végén töltés csappal és légtelenitövel, az elöre és a visszatérö felére is( érdemes egy tartalékot hagyni pluszba.!

egy oszto körre max 2 radiátort érdemes kötni. persze füg hány méterre vannak a radiátorok az osztotol. kel egy m2 plusz belmagaság szám amit füteni akarunk! 150-es radiátor felet keresztbe kel kötni különben nem fordul meg a viz és a radiátor fele hideg lesz. és kel az oszto és a radiátorok közötti méterszám. igy meg kapjuk az oszo métetét a körök számát és csö méretét is. és nem utolso sorban. bármi probléma merül fel a fütést nem kel leálitani csak azt a kört ahol a gond van, mivel körönként lezárhatos lesz. tulnagy távolságnál felezni és légtelenitöt kel elhelyezni. a rendszert 1-1,5bárra kel ált. feltölteni. nyitot rendszernél a felsö tágulási tartány mérete akkorának kel lenni hogy 1méteren -0.1 bár nyomáson a táguláshoz mérten soha nem fogyhat ki a tartály, különben levegö vissza kerül a rendszerbe, és min 05-07 bar kel a nyitot rendszernek az. min 5-7 méteren kel lenni a tartélynek..

2016. okt. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!