Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Központi fűtés mitől levegősös...

Cseke25 kérdése:

Központi fűtés mitől levegősösik vissza?

Figyelt kérdés

kb 80nm családi ház 4helyiségel a ház 25m hosszú és 8m széles ,vagyis egy régi parasztház 8 radiátorral.


A probléma pedig az lenne ,hogy a rendszer állandó jelleggel visszalevegősödik úgy,hogy közben nem folyik sehol a víz,és nem is cseppenik.A területet több fűtés szerelő is megnézte ,de semmi konkrétumot nem tudak mondnai,vagyis fogalmuk sincs mi lehet a hiba.

Maga a rendszer 5rétegű műanyag cső hollanderes/kulcsos roppantógyűrűs megoldással van Felül szerelve,falon kívűl.

A kazántól leszűkitve 2 db 20as cső megy végig kb 30m-en a főágon,és ebből leágazva T-idomokkal 16os cső a radiátorokra.3%-os lejtéssel végig az utolsó radiátorig ,vagyis a legmagassab pontok a nyomó ágon a kazán felett (padláson)elhelyezet kb 100 l-es nyitott kiegyenlitő tartály,a visszatérő pedig szintén a kazán felett a szivatyútol kb 1m-re egy kézi légtelenítő szelep(azért mert az automata nem légetelniti le,csak akkor engedi ki a levegőt ha lekapcsolom a szivattyút).

A szivattyú a visszatérő ágra van bekötve.

A probléma..

Lelégtelenitem a rendszert,teljesen jol működik minden radiátor,az elsőtöl az utolsóig,alul felül egyforma hömérsékletű mindegyik,eltelik pár óra és a szivatyú elkezd szürcsölni,majd szépen az utolsó radiátorok alja kihűl,és a víz szépen lassan felforr,ha nincs visszalégtelenítve.Ez gondolom azért van mert a levegő miatt nem tud a szivattyú keringetni.

Most arra gondoltam ,hogy a szivattyút átkötöm a nyomó ágra hátha akkor sikerül kijavitani,viszont azt nemtudom,hogy akkor hova kell bekötni a szivattyút.



2012. aug. 24. 10:53
1 2
 11/17 Playis08 válasza:

kulcsos idomokat pressesre cserélni. és a rendszerez zártra alakitani... nálad, ha van rá lehetöség... ha a kazán birja... radiátor lejtése a bekötés elentése oldalra kel hogy kerüljön. mivel ot tudsz légtelenite...

az automata légtelenitö a nyitot rendszer miat nem müködik mivel gondolom a vizmenyiséghesz képest nincs elég magasan a tartályad és nincs normális nyomásod a nyitot rendszeredbe. nyomás nélkül sehogy nem lesz jo...

2016. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Playis08 válasza:
ha adtok adatokat nagyon szivesen kiszámolom hogy érdemes meg csinálni hogy jo legyen. ha adtok telefonszámot el is magyarázom hogy lehet olcson biztonságosan meg csinálni..
2016. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Playis08 válasza:
a fö leirásbol egyébként nem tudom kiszámolni.. de több hibát is felfedeztem. a 3% lejtés jo.. bár érdekelne azt honan vette bárki is. 3% lejtés szennyviznél kel. vagy csatornánál. 3% nak nincs jelentösége. de ha jo is menne akkor is rosz irányba megy a lejtás a viz folyás irnya a meleg vizet eljutatni a radiátorokhoz! (ez lenne A cÉL)A lejtés is igy kellene kivitelezni.. vagy légtelenitöhéz. de mivel nálad forditva van igy a velegö légdugot alkot majd a viz nem tud átfolyni mert ugy nyomás sincs. a keringetö a radiátorokhoz nyomná a vizet. de nem tudja igy fel forra a vizza. igy a szivatyu is le ég ha nem figyelsz rá... amit le irtál nagyon rosszul van ösze rakva.. rá adásul 8mn. hogy jöt ki 25m husz és 8 méter szélesbe? igy nem tudom kiszámolni!!!
2016. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Playis08 válasza:

Ami kimaradt hogy az oszto sp csöhöz kompatibilis.

és olyan fejjel kel kérni amivel szerelni fogjuk. 16-20 stb.

de nem érdemes tul nagyot sem. mert minnél nagyon a csö annál töb vizet fel felfüteni. de tul kicsit sem.. ez füg a hosszúságtól. de minden kép az sp-t ajánlanám mert pofon egyszerü a szerelése....

2016. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Légleválasztó beszerelése?
2016. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Azok kedvéert irok , akik kalandvágyból maguk csinálják a központi futest ,mint én .

Könyvből csináltam mindent, úgy ahogy kell,ahogy irják.

Nyitott rendszer ,kétcsöves, csövek a padlótól 10 cm magasságban elhelyezve. Vascsőből, heggesztve ( CO ),T idom,6 db radiator a legtavolabbi kb 30 méter .

Főpróba, minden ok , légtelenítés, minden működik.

Másnap csobog a víz , nem ereszt , légtelenítés , minden ok .

Következő nap megint levegős.

Ezt így játszottam 2 hétig, újraheggeszt a kétes helyeken ,( talan picit szív,ha meleg) újrakócolás, összes légtelenítő kidob a francba újat bele, biztos gyári hibás valamelyik, persze minden szösszenet között próba, majd saját családfa emlegetése, megőrülés határa.

Biztos ismerős ez most azoknak akik rákerestek erre az oldalra :)

Akkor elmondom hol "asztam el : hiába a nagy kiegyenlitő tartály ha nincs meg a rendszer nyomás.Ezt úgy értem hogy nem mindegy ugye az sem hogy milyen magassan van a tartály , de ha nincs lehetőség elég magasra tenni , akkor főleg nem mindegy hogy áll az az x liter víz vagy fekszik .

-- ha túl nagy a tartály abból baj ugye nem lehet

-- ha nagy a nyomás abból szintén nem lehet baj

A kiegyenlítő tartály függőleges elhelyezésével sikerült pontot tennem a dolog végére. Az elmenő ágba van kötve a kazántól kb 20 centiméterre, azóta többször le lett engedve ( más okokból) de légtelenítenem még nem kellett , megcsinálta magától ( jó azért leellenőriztem , de felesleges volt )

2018. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Pár mondatban leírom a történetem! 2016-ban teljesen új fűtési rendszert készíttettem! Műanyag csövek,padlóban,22m hosszú ház,1000L-es puffer,120L-es tágulási,nyitott rendszer. Fűtés közben /50c foknál/levegősödött,mikró buborékok képződtek a kazánban.(45KW) Szivattyút cseréltek, nagyobbra! Semmi változás. Buborék leválasztó beszerelés elmenőbe! Nem változott! Tágulási, kazán fölött kb 1m-re. Elmenő bekötve tágulási alsó részére. Kazánvédő beszerelés! Semmi sem változott! Eltelt 3-rom év,töltögettem 2hetente,légtelenítettem. Jött egy szerelő,más ügyben akinek elmondtam a problémámat. Elvállalta a javítást! Mindent kiszerelt,még a csöveket is a puffer és kazán közül. Vas cső hegesztve,szivattyú nélkül. Visszatérő bekötve a tágulási tartályba alulra,elmenő,bekötve a tartály felső részébe. Így a kazán és a puffer között nem volt keringető. A lakás szivattyúja maradt. Első feltöltés után begyújtás! Teljes kapacitással fűtés,80c-fokos vízzel nem forr a kazánban a víz. Azóta fehér a kazánom belül. Ha valaki szeretné látni küldök képet!
2019. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!