Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletbe költözünk, a párom...

Albérletbe költözünk, a párom lakcímkártyáját is elintézhetem én? A nyomtatványt ott adják?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
okmanyirodaba kell menni, kerni kell nyomtatvanyt,amit kitolte vissza kell vinni, vagy ott helyben kitoltod, en az egesz csaladnak el tudtam intezni, sztem megengedik, hogy te csinaltasd meg az ovet is, nem csinalnak belole problemat, bar embere valogatja
2009. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lakás tulajdonosának is alá kell írnia a lakcímbejelentő lapot. Ha aláírta, bemehetsz te is nyugodtan, leadod az igénylőlapot meg párod régi lakcímkártyáját, és viheted az újat.
2009. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Hát nem tudom, én édesanyám elveszett lakcímkártyáját akartam neki megcsináltatni (mivel ő akkor külföldön tartózkodott), abba a lakásba, ami az ő nevén van, ő töltötte ki az igénylőlapot, én felhatalmazással mentem oda (2 tanú aláírásával, stb). Közölték, hogy maximum akkor tudnám neki én (a saját lánya, az anyám saját lakásába...) megcsináltatni, ha nálam lenne az ő személyi igazolványa...elmebetegek. Ez a VII. kerületben volt, máshol ezekszerint rugalmasabbak.
2009. júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
csak akkor fogják megcsinálni, ha házasok vagytok, ha csak együtt éltek nem fog menni. A lakás tulajdonosának a hozzájárulása is kell, és a bérleti szerződésben mindkettőtök nevének kell szerepelnie.
2009. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, igaz elfelejtettem, hogy a lakás tulajdonosának is alá kell írnia és valóban szükséges hozzá a szemelyi igazolvány, de még mindig tartom magam ahhoz, hogy embere válogatja, hogy épp milyen napja van az ügyintéző hölgynek/úrnak
2009. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kell a tulajdonos aláírása, a lakás tulajdonlapja és a bérleti szerződés, ezek nélkül nem tudtok ideinglenesen bejelentkezni.És az adót ami ezzel jár, a tulaj valószínűleg rátok fogja hárítani, különben nem fog belemenni.Úgyhogy számítsatok arra,hogy többet fogtok fizetni.Lakcímkártya amúgy 5 perc alatt elkészül,azonnal odaadják, ennyi ideje csak van a férjednek is.De más helyett nem tudod elintézni,mert kell 2-3 aláírás hozzá.
2009. júl. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!