Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjünk a lepkeszúnyog...

Kalmj kérdése:

Hogyan küzdjünk a lepkeszúnyog ellen?

Figyelt kérdés

Ő lenne az ellenfél:

[link]



2012. szept. 3. 04:54
 1/5 slobelt válasza:

A nyár talán legkellemetlenebb hozadékai a szúnyogok. Ha nem szeretnél az áldozatukká válni, tölts almaecetet kis tálkákba, és ezeket helyezd el a lakás különböző részein. Az ecet a tálhoz vonzza majd őket, és egyben foglyul is ejti a szúnyogokat.


A narancs, citrom, szegfű és vanília illóolajok szintén jó szolgálatot tehetnek: párologtasd az ízlésednek leginkább megfelelőt egy aromamécsesben, és meglátod, a szúnyogok elkerülnek.

2012. szept. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem vérszívó szúnyog!
2012. szept. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van ahol azt írják, hogy veszélyes vérszívók, van aholazt, hogy itthon ártalmatlanok. Ezek úgy néz ki, hogy nem csípnek.
2012. szept. 4. 05:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lepkeszúnyogoktól, amik így néznek ki, nincs félnivalótok, a vérszívó lepkeszúnyogok tényleg hasonlítanak a "rendes" szúnyogokra:

[link]


Ha maga a jelenlétük zavar, próbáld esetleg a lefolyócsöveidet kisósavazni, vagy nem tudom pontosan hogy szokták ezt kipucolni. A lényeg, hogy ezek a rovarok legtöbbször a fürdőszobák lefolyócsöveiben fejlődnek, ezt a lehetőségüket kell megszüntetned.

2012. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
53%

Csípnek ők nagyon is!

A lecsapás gyakorlatot igényel, de nem lehetetlen én pólóval törölközővel szoktam és nagyon gyors határozott csapással. Észrevenni annál nehezebb.


De: ami biztosan hat az a Raid szúnyogirtó. Lehet más fajta is, de nekem eddig csak ez az egy vált be. Konnektorba dugható cserélhető. A vicc az, hogy a kiürült is működik így valószínűleg a kibocsájtott enyhe fény is fontos szerepet tölt be ebben.


Nálunk nagyon sok van és durván csípnek.

2016. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!