Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rezsi fizetése így fair?

Rezsi fizetése így fair?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom 2 barátnőmmel, az a helyzet, hogy ők napi 3-szor tusolnak, míg én csak napi egyszer. 3 havonta fizetjük a vízdíjat, ami azt jelenti, hogy ők a három hónap alatt 400-szor fürdenek, míg én 100-szor sem. A vízdíj 15.000 FT szokott lenni, de így igazságos, hogy én is ugyanannyit fiezetek?
2012. szept. 14. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem igazságos, de ha ők nem hajlandók a te elképzelésed szerint osztozni, nem tudsz mit csinálni

sajnos nem tudod lemérni a vizet személyenként

2012. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem laknék senkivel! :)

Sajnállak érte, de valóban nem tudsz mit tenni. Nem igazságos, de ha együtt laksz több emberrel akkor mindenki ugyanannyit fizet, függetlenül attól hogy hányszor fürdött, mennyi vizet használt.

Én azt mondom neked hogy fürödj te is többet! Mondjuk reggel is meg este is.

Így nem fog annyira zavarni a dolog...

2012. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es, de több lesz a vízszámla, és abból is ő fizeti a harmadrészt. :)
2012. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Na igen, ezért szívás lakótársakkal lakni, mert te hiába spórolsz az ilyen dolgokon, ha ők nem, aztán mégis ugyanannyit fizet mindenki.

Bár én kitennék a fürdőbe egy naptárat, három különböző filctollal, és strigulázza mindenki, hogy egy nap hányszor zuhanyzott, akkor mindenkinek egyértelmű lesz, hogy ki mennyi vizet fogyasztott, aztán lehet aszerint osztozni a vízdíjon. Na persze ezen meg jól meg fognak sértődni. Csak hát nem megsértődni kéne, hanem visszább venni a vízfogyasztást, ha sokallják.

2012. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha tehetném én is egyedül laknék, de jelenleg nincs annyi pénzem, hogy fent tudjak tartani egymagam egy albérletet Budapesten. Nekem egyszerűen nincs arra igényem, hogy napi 3-szor letusoljak, mert nem olyan munkát végzek, amitől leizzadnék vagy koszos lennék. Ha valaki belémkötne, hogy igénytelen lennék, szerintem nem ezen múlik. Ők napi 3-szor lefürdenek depéldául 1 hónapig is elélnének úgy, hogy nem porszívóznak, nem mosnak fel, nem takaírtják ki a wc-t stb. Ezeket én minden héten egyszer megcsinálom egyedül.
2012. szept. 14. 13:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát... akkor nem tudom mit kéne...

Ha beszélsz velük, akkor sem fognak kevesebbet fürdeni. Szerintem a szép szó itt nem használ.


...


Azért egy próbát megér na! Ne legyünk olyan negatívak. Hátha megértik a problémát.


Kettes voltam. :)

2012. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, de ezen csak tényleg sértődés lenne és elég bonyolult lenne akkor ezt kiszámolni. Ugyanez a probléma télen is a fűtéssel. Ők felkapcsolják a fűtést 25 fokra, csak hogy laza ruhában tudjanak lenni, holott 20 fokban is ki lehetne bírni, ha esetleg melegebben öltöznének és nem okozna akkora problémát, ha tv nézés közben magukra kell teríteni egy plédet akár.
2012. szept. 14. 13:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, két eset van:

(a) meg tudod velük beszélni, hogy kevesebb vizet használjanak vagy fizessenek többet a vízszámlából. Fűtésre szintén.

(b) nem tudod velük megbeszélni. Ekkor két lehetőséged van:

(b1) maradsz és kifizeted a megegyezés szerinti díjat

(b2) más albérletbe költözöl, más lakótárssal, aki olyan takarékos, mint te.


Kötelezni nem tudod őket. Egyékbént nem biztos, hogy háromszor annyi vizet használnak - a wc is jelentős, és a zuhanyzásnál nem mindegy, mennyire folyatja valaki a vizet, egy alkalommal mennyi ideig és milyen meleg vízben zuhanyzik. Így akár más is lehet az arány. Esetleg megegyezhetsz velük abban, hogy a heti egy takarítás munkadíját számítsátok be - tehát mintha ők kifizetnék neked a - gondolom kb. egyórányi - takarítás szokásos munkadíját.

2012. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem leszek népszerű, de sajnos szerintem fair. Olyan szolgáltatásokról beszélünk, ahol nem lehet nyomon követni, hogy ki mennyit fogyaszt, tehát az egyetlen - valamennyire - igazságos módja a történetnek, ha egyenlően osztjátok el. Értelek, hogy a gyakorlat miatt ez igazságtalan, de nem várhatod el tőlük, hogy ők a te igényeid miatt kevesebbet fürödjenek, mint ahogy ők sem tőled, hogy többet. Értem, hogy szerinted az a megoldás, hogy többet fizessenek, de mivel a pontos összeget és fogyasztást nem lehet mérni, ezért ez ki van zárva. Ez sajnos ilyen...
2012. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem is reménytelen a dolog. Fürödj te is 3x :D
2012. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!