Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hozzákezdeni?...

Hogyan lehet hozzákezdeni? Ingatlan vásárlás/csere. Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy lakásom, de nekem túl nagy és túl távol van a munkahelyemtől. A felét örököltem, a másik felét vettem a testvéremtől. Erre hitelt kellett felvennem, ezért a lakás jelzáloggal terhelt (szóval csak a lakás értékének fele). A munkahelyemhez közelebbi városban szeretnék venni egy kisebb garzont. Még nincs meg konkrétan a lakás, de már nézelődök.

Ilyenkor mit kell tenni? Először adjam el a lakásomat? Vagy először jelezzem valamerre a vételi szándékot? Mert attól félek, hogy ha eladom a lakást, akkor jönnének költözni, és hát ugye az utcára mégsem pakolhatom a bútorokat. Ha meg először az új lakást nézem ki, és nem sikerül még eladnom a régit, akkor meg nem lesz miből kifizetné a vételárat, mert azt meg az eladási árból szeretném persze.

Hogy lehet ezt összehozni?


Illetve mennyi költsége lehet a jelzálog átterhelésének?



2012. szept. 23. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát tapasztalatból mondom nem lesz könnyű eladni a lakásod főleg ha jelzálogos... én először azt adnám el.
2012. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha eladod (ami talán a nehezebb), akkor tudsz bérelni máshol, amíg keresel egy új lakást...
2012. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én adózás szempontjából vizsgálnám meg egy kicsit a dolgot.

Ha eladsz egy lakást és egy éven belül veszel egy másikat, akkor a kettőnek csak a különbözete lesz illeték alap.

De vigyázni kell: Ha az új lakást kevesebb, mint fele értéken veszed, akkor illetéket fizetned kell.

Bár nem nagyon valószínű, de ha drágábban adod el a lakást, mint ahogy vetted és nem telt el még 5 év, akkor a vett rész után adóznod kell.

Az örökölt rész szintén adóköteles lehet, ha illetékmentes volt az öröklés.

Ezekre már előre érdemes számolni.

2012. szept. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!