Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy éri meg jobban? Tapasztal...

Hogy éri meg jobban? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Párommal még a szüleimnél lakunk, másfél éve, és egyre többet gondolkodunk rajta hogy saját ház kellene, de nem tudjuk hogy érné meg jobban. Itt maradhatunk ameddig kell, de nem szeretnénk itt megöregedni, lassan lépni kellene.. hogy éri meg jobban? Párom szerint úgy jobban jönnénk ki ha megvennénk egy régi házat és azt pofoznánk ki, de szerintem jobb lenne ha vennénk egy telket, nem nagyot, nem kell nagy csak akkora ahol egy kutya elrohangál meg egy gyerkőc elszaladgál, és arra építeni egy 2szoba, fürdő, konyha+étkező+nappali házat, tehát nem nagyot. Szerintetek?


Másik kérdés ami ide kapcsolódik:

Nem szeretnénk (ha nem muszáj) hitelt felvenni, tudom kemény lesz, de hacsak nem muszáj nem akarjuk, de azért érdekelnének tapasztalatok lakáshitellel kapcsolatban, kinek mennyire jött be (már amennyire egy hitel jó dolog lehet..) ??


2012. szept. 26. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mostanában merre mennyi az ár, én 8 éve építettem, előtte albérletben voltunk. Akkor fizettem 35 m2-ért havi 35000 Ft-ot.

Sikerült venni egy baromi nagy telket 800000 Ft-ért. Gyakorlatilag egy szeméttelep volt. Elhordattam a talajból a felső 30 cm-t a szeméttel együtt (150 m3 szeét volt), aztán ketté osztattam a telket, és a felét eladtam 850000-ért.

Így lett telkem majdnem ingyen.


Nem akart egyik bank se hitelt adni a csupasz s*gemre, így anyám házát vittük be második fedezetként a hitelhez, így kaptam 8000000 Ft hitelt. Állami kamattámogatásos forint hitel, jelenleg havi 42000-et fizetek vissza.

Ebből építettem nagyrészt a saját kezemmel egy 120 m2-es házat. Igaz még nincs teljesen készen, de ebben lakunk jelenleg. Havi 40-ért manapság csak egy 30 m2-es panelt lehetne bérelni, de talán még azt sem!

2012. szept. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem, tehát akkor szerinted (az utolsó mondatból ítélve) megérné hitelt felvenni? bocs ha félreértettem. :)
2012. szept. 26. 19:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Jelenleg az ingatlan olcsó, az építkezés drága.

Mindenhez engedély kell, még a sitt-elszállítást is papírokkal igazolni...

Ezért a felújítást ajánlom.

Ha nem túl különleges az ízlésed, akár teljesen felújított házat is lehet venni kevesebbért, mint a telek+ bekerülési költség.

2012. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem. hát nekünk nem kell mittudom én milyen ház, csak jó állapotban legyen, viszonylag rendezett udvarral, és legalább 2 szobával..és vagy az én szüleim környékén, vagy párom szülei környékén, de nem egy harmadik pontján az országnak. (a kettő között van 100 km.)
2012. szept. 26. 19:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézz körül az ingatlan.com-on. (Igényeid/árak/környék)
2012. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké, köszi :)
2012. szept. 26. 19:55
 7/7 anonim ***** válasza:
én is azt mondom vegyetek inkább házat, nem csak régieket lehet kifogni olcsón
2012. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!