Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne féljek a...

Mit tegyek hogy ne féljek a betöröktöl?

Figyelt kérdés
Egyik reggel matatak a lakásom ajtajának zárjánál.2pici gyerekkel vagyok itthon egyedül a párom külföldön dolgozik.Amióta ez történt nem merek elaludni este.éjjelente max 2-3 órát alszom 10-15 percekre.Nagyon félek!Pedig már kamerát is szerltünk fel.mit tegyek?Segitsetek mert beleörülök!:\'(
2009. aug. 4. 00:10
 1/9 anonim válasza:
Szereltess fel még több zárat, esetleg egy jó jelzőkutya is megteszi, mert zajt csap, és a betörő elmenekülhet.
2009. aug. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én is rettegek, a párom állandó éjszakás, előtte londonban volt, 2 picim van nekem is. nálunk már voltak bent, igaz nem vittek el semmit. 3. emeleten lakunk, tetőtérben.

vettünk egy kis csivavát, azóta kicsit nyugottabb vagyok, mert ugat ha bármi fura van. még akkor is, ha a lépcsőházban felkapcsolják a villanyt.

2009. aug. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy baseball ütőt, gázspray-t, és légkürtöt főleg, figyelem felkeltés miatt! Mást egyedül nem tudsz csinálni...
2009. aug. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
szereltess fel kamerát, olyat amit a monitorodhoz hozzá tudsz kötetni, szoval ha hallasz valami zajt, akkor rá nézel a monitorra és mindent látsz, és láttam még jó ötleteket, pl a kutya meg a gáz spré, az egyik haveroméknak is olyan kamerájuk van amit most le irtam,
2009. aug. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én olyan riasztót csináltam ami ha megnyomják az ajtómat elkezd ugatni. Nem nagy ügy, egy magnó kutya ugatással végtelenitett szalag rajta, és egy kis mikró kapcsoló. barkácsolóknak ajánlom. :)
2009. aug. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hevederzár, esetleg rács. Ha van kedved kutyushoz, akkor a csivava tényleg jó jelző kutya, na nem házőrző, de jelzésre nagyon jó. Pici, ha tetszik, nagyon édes, és takarékos kaja mennyiség terén. Egyébként, ha megoldható, hogy ne kelljen az előszobába menni éjjel, akkor riasztó, mozgásérzékelő és minden este bekapcsolni. Na akkor ha bejut az előszobába, majd betojik a szirénától, ráadásul az összes öregasszony is kivágtat a lépcsőházba, hogy mi történik. A kamera meg a monitor jó, de szerintem önmagában igazából az nem sokat segít, hogy élő adásban nézed, ahogy betörnek.
2009. aug. 4. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem cseréltess ajtót. Az új ajtók nagyon jók acélból készülnek és elég sok ponton záródnak, kizárt hogy egy olyanon bejut egy betörő! De szerintem nem kell aggódnod, nem biztos hogy betörő volt aki matatott az ajtónál. Annó nekünk a számzárunkat piszkálták sokan.. Gondolom nem láttak még olyat vagy ilyesmi.
2009. aug. 4. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet kapni a barkácsáruházakban egy kis riasztót, amit ajtóra, ablakokra lehet feltenni. Nyitásérzékelő. A szomszédoknak is van, remekül beválik, hamarosan mi is felteszünk ilyeneket. Elég kicsi, nem feltűnő, viszont nagyon éles, sípoló hangja van, elriaszthatja a tolvajt.

Ne felejtsd el minden este bezárni az ajtódat, hevederzár stb. szintén jó, de önmagában nem jelent nagy védelmet.

2009. aug. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Kutyusom van.Egy Yorki és ugatott is mint egy harcikutya de nem ilyedt meg a "betörő".Kamerát is szereltünk fel olyat aminek van kijelzője és mozgásérzékelős.Már a bejáratot is elbarikádoztam cipősszekrény,hangfal,bicikli.Tudom most tök hülyének néztek de én még igy is félek és nem birom leküzdeni a félelmem,pedig tudom hogy igy elbarikádozva az ajtót semmi esélye hogy bejönnek de valamiért igy is félek.
2009. aug. 4. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!