Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a vevő az előszerződés...

Ha a vevő az előszerződés határidejének lejártáig sem tudta a hitelét elintézni, akkor mi a teeendő?

Figyelt kérdés
Pénzt előre nem kaptunk, ügyvédnél kötöttük az előszerződést, a hitelek elintézésének határideje 04.30-a volt. A vevő azóta sem jelentkezett, az ügynökség elmondása szerint a vásárló házaspár egyik tagja BAR listás.
2008. máj. 19. 06:39
 1/5 anonim ***** válasza:

az ingatlan eladásánal nagyon fontos a foglaló,ez kb 10%-a az ingatlannak. és ugye a szerzödés úgy szól hogy ha egy bizonyos idöpontig nem fizetik ki a vételárat vagy vissza lépnek akkor te megtarthatod a foglalót. ha te lépsz vissza akkor neked duplán kell a foglalót nekik vissza fizetni.

pl van egy lakás aminek értéke 10 M Ft. így a foglaló 1 M ft. és ha visszalép vagy nem tudja a többit kifizetni akkor ugrott nekik a foglaló. ha telépnél vissza neked 2 milliot kéne nekik vissz fizetni. menjetek el az ügyvédhez és konzultáljatok sürgösen, mert ha nem lesz pénzük akkor minek várjatok rájuk.

2008. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a BAR lista elvileg egy jelzálogos hitelnél nem probléma.

persze az lehet nem mindegy, hogy aktív, vagy passzív bar.

(én passzív báros voltam és simán kaptam hitelt)


Dolog igazából rajtad áll. Persze illene nekik megkeresni téged.


Alapvetően két lehetőség van:


1. elállsz az adásvételtől a szerződésnek megfelelően, ekkor a foglaló a tied, de az előleget azt vissza kell adni. (még akkor is, ha esetleg az előleg kevesebb volt, mint amit az ügynökségnek fizetned kellett a közvetítésért)


2. adsz még nekik időt.


Mindkettőt az ügyvéden keresztül kell intézni.

Annál is inkább, mert le kell szedetni a széljegyet a földhivatali nyilvántartásról, ha úgy döntesz, hogy felmondod a dolgot.


Szerintem hívd fel az ügyvédet. Nála letétbe is tudod helyezni a pénzüket, akkor neked velük többet nem kell foglalkoznod.

2008. máj. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

izé szóval helyesen:


(még akkor is, ha esetleg a foglaló kevesebb volt, mint amit az ügynökségnek fizetned kellett a közvetítésért)

2008. máj. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez gáz.


(1) Ez egy előszerződés. Olvasd el, hogy mit írtál alá, de valószínűleg benne van, hogy mivel ez nem szerződés, hanem ELŐszerződés, ezért mindenféle következmény nélkül fel lehet bontani. A különbség ez:


SZERZŐDÉS: Én, Kiss Géza eladok egy nyulat Nagy Olgának közösen kialkudott 500 forintért. Én, Nagy Olga megveszek egy nyulat Kiss Gézától 500 forintért.


ELŐSZERZŐDÉS: Én, Kiss Géza kijelentem, hogy majd egyszer, ha a feltételek úgy alakulnak, eladok Nagy Olgának egy nyulat várhatóan 500 forintért, vagy amennyiben majd akkor megegyezünk. Én, Nagy Olga kijelentem, hogy majd ha minden jól megy, megveszem Kiss Géza nyulát 500 forintért, vagy amennyiben majd akkor megállapodunk.


Ha ilyet kötsz, ne csodálkozz, hogy a vevő nem tesz meg mindent, hogy rendben menjenek a dolgok. A vevőt nagy mértékben motiválja az, hogy ugorhat a pénze.


(2) Mivel nem kaptál foglalót, ha jól veszem ki a leírásból, kb semmit nem tudsz tenni. Vagy elküldöd őket melegedni (és meghirdeted az ingatlant újra), vagy kérsz foglalót és kötsz egy szerződést (egy nem elő, nem ál és nem mű szerződést). És megatnulod egy életre, hogy senkiben nem bízhatsz, pláne ha ennyi pénzről van szó.

2008. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az mondjuk furcsa, hogy a bank előszerződésre is ad hitelt.

Már az hiba volt, hogy foglaló nélkül engedted, hogy bármit is bejegyezzenek a tulajdoni lapra.

2010. jan. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!