Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti hogyan csináljátok, hogy a...

Ti hogyan csináljátok, hogy a ruháitoknak nagyon jó illatuk legyen?

Figyelt kérdés

1 éve van új mosógépem (Daewoo elöltöltős mosógép), de már az előzővel (6 éves volt - Whirlpool felültöltős) sem ment az a dolog, hogy az öblítőtől a ruháimnak jó illata legyen :( Pedig csak Lenor öblítőket használok, mert nekem azok váltak be. Mosáskor a megengedett mennyiségű öblítőt rakom a mosógép adagolójába, folyékony mosószerből is feketéknek 60 ml, fehérekhez 50 ml, színesekhez szintén 60 ml-t használok. Nem hiszem, hogy a mennyiségekkel lennének a problémák :(

Mégis, amikor már kiveszem őket a mosógépből, akkor sem érzem rajtuk az öblítő igazi illatát - ilyen... nem is tudom, hogy milyen illatot érzek, de... félig öblítő, félig a mosószer... meg még valamilyen szag. Két hagyományos ruhaszárító állványom van bár be kellene ruháznom még egyre, mert szűkösen is vannak néha a ruhák.

A lényeg, hogy amikor megszáradnak ilyen poshadt, állott majdnem penészes szaga van a megszáradt ruháknak, és szégyellem néha felvenni őket. Nem mindegyiknek, de soknak olyan :( És már nem tudom, hogy mitől. Nyáron csak félig nincs gond, mert kint száradnak az udvaron, de amikor esős az idő akár nyáron, vagy más évszakokban akkor is szörnyű a szaguk sőt. Télen is hasonló sajnos :(

Szerintetek mit tegyek? Igyekszem úgy mosni, hogy egyszerre ne legyen négy adag ruha száradni hanem szétosztom a hétre a mosnivalót, de mégis :( :( :( Mi okozhatja???


Köszönöm szépen a segítséget!!!


2012. okt. 12. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem használok öblítőt, mert az eltömíti a gépet is és a ruhák kemények lesznek tőle. Csak ecettel öblítek.

A szekrénybe teszek levendulát, vagy a felső ruháknál parfümös vattát, vagy nyitott parfümös üveget.

Így a molyoktól is védem a holmijaimat.

2012. okt. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ecettel hogyan? Ugyanúgy beleteszed az adagolóba? Milyen mennyiségben? Ezt a fortélyt még nem hallottam. És jobb, mintha öblítővel öblítenéd a ruhákat? Sokkal jobb az illata?
2012. okt. 12. 18:16
 3/11 Penszy ***** válasza:
a centrifugát hanyason használod,lehet az a baj h.túl kevésen?én nekem nagyon jó illatúak a ruháim 600 as fordulat mellett és a rossmanos domol öblítőt használom,isteni!plusz mellé vettem szintén rossmanos illatpárnát amit a szekrénybe lehet felakasztani,3db van benne és 600ft körül van.
2012. okt. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet megpróbálom majd mindkettőt aztán hátha valamelyik bejön! Köszönöm az eddigi válaszokat!!!
2012. okt. 12. 18:28
 5/11 anonim válasza:
Az is nagyon fontos, hogy időben kivedd őket a gépből, lehetőleg amint lejárt, azonnal. Néha nem érek haza időben, nem veszem ki csak egy órával később, és már akkor nincs jó illatuk, olyankor újra szoktam öblíteni. Illetve az illatpárnák is nagyon jók, de ha van otthon szappanod, amit nem használsz, és jobb illata van, azt is tehetsz a szekrénybe, simán a csomagolásban, friss illata lesz tőle a ruháknak.
2012. okt. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van levendulám, gyógytea gyanánt vettem, de gézdarabokba becsomagolva és berakva a szekrénybe, gondolom ugyanolyan jó nem?
2012. okt. 12. 19:47
 7/11 anonim ***** válasza:

egészen véletlen nincsen büdös szaga a kifolyó csőnek (ha beleszagolsz), mosógépnek, vagy az első kifolyó víznek?

ha igen, akkor ki kellene takarítani, mert a lerakódó mosó-öblítő szer bomlik és rothad. a büdös szagot (gombák) vízben átveszi a ruha amit száradás után érezni.

akkor 90 fokon 30-40dkg trisós mosás,ami felszedi a koszt; aztán 3-4dl hypós 30 fokos mosás, ez kiöli a gombákat.

mind a mosószer mind az öblítők szerves tartalmúak és lerakódnak, letapadnak a mosógépben és bomlanak.

öblittő helyett használj ecetet.nem lesz vegyi illatos a ruhád, semlegesíti a mosószert is.

2012. okt. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó választ is! Most tettem fel éppen mosni és öblítő helyett 10%-s ecetet tettem bele. Kíváncsian várom az eredményt!!! Illetve befogtam a szárított levendulámat is, és kis tasakokba tettem tegnap este, és kifüggesztettem néhány gardróbba. Remélem beválik!
2012. okt. 13. 09:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Megszagoltuk a kifolyócsövet, de mivel én úgy megvagyok fázva, hogy taknyom-nyálam egyben van, és én nem érzek semmilyen szagot, így a férjem szagoltatta egy fél óráig XD azt mondja, hogy nincs szaga, sem jó, sem rossz. De mindenképp kitisztítom trisóval egy hipóval is. Ártani éppen nem árt.
2012. okt. 13. 09:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Na, milyen lett a mosásod az ecetes öblítéssel?
2012. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!