Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti hogyan csináljátok, hogy a...

Ti hogyan csináljátok, hogy a ruháitoknak nagyon jó illatuk legyen?

Figyelt kérdés

1 éve van új mosógépem (Daewoo elöltöltős mosógép), de már az előzővel (6 éves volt - Whirlpool felültöltős) sem ment az a dolog, hogy az öblítőtől a ruháimnak jó illata legyen :( Pedig csak Lenor öblítőket használok, mert nekem azok váltak be. Mosáskor a megengedett mennyiségű öblítőt rakom a mosógép adagolójába, folyékony mosószerből is feketéknek 60 ml, fehérekhez 50 ml, színesekhez szintén 60 ml-t használok. Nem hiszem, hogy a mennyiségekkel lennének a problémák :(

Mégis, amikor már kiveszem őket a mosógépből, akkor sem érzem rajtuk az öblítő igazi illatát - ilyen... nem is tudom, hogy milyen illatot érzek, de... félig öblítő, félig a mosószer... meg még valamilyen szag. Két hagyományos ruhaszárító állványom van bár be kellene ruháznom még egyre, mert szűkösen is vannak néha a ruhák.

A lényeg, hogy amikor megszáradnak ilyen poshadt, állott majdnem penészes szaga van a megszáradt ruháknak, és szégyellem néha felvenni őket. Nem mindegyiknek, de soknak olyan :( És már nem tudom, hogy mitől. Nyáron csak félig nincs gond, mert kint száradnak az udvaron, de amikor esős az idő akár nyáron, vagy más évszakokban akkor is szörnyű a szaguk sőt. Télen is hasonló sajnos :(

Szerintetek mit tegyek? Igyekszem úgy mosni, hogy egyszerre ne legyen négy adag ruha száradni hanem szétosztom a hétre a mosnivalót, de mégis :( :( :( Mi okozhatja???


Köszönöm szépen a segítséget!!!


2012. okt. 12. 18:10
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Bevallom, hogy kicsit kételkedtem abban, hogy nem lesz ecetes szagú a ruha, de nem lett :) Nem használtam utána öblítőt, hanem csak simán ecettel öblítettem. Teljesen jó lett :) inkább a mosószer szagát/illatát érzem a ruhákon. Nagyon tetszik :) :) :) Köszönöm szépen a segítséget :) Remélem száradás után sem lesznek rossz szagok. Már elő is készítettem a levendulát és mihelyst megszáradnak megy be a ruhákkal a levendula, hogy illatot adjon nekik :) Köszönöm szépeeennn :)
2012. okt. 13. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!