Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti kiadnátok albérletbe?

Ti kiadnátok albérletbe?

Figyelt kérdés

Kaptam a szüleimtől egy panellakást. Teljesen bevan rendezve és felvan újítva. 54m2-es azthiszem, nappali és még 2 szoba van benne. Az egyiket én használom hálónak a másik pedig tök üresen áll.

Arra gondoltam, hogy az üres szobát kiadom albérletbe. Egyrészt a bérleti díj fedezné az én rezsi részemet így szinte "ingyen" laknék ott. Másrészt pedig jó lenne társaság is. Nem nagyon szeretek egyedül lakni.


Viszont felmerültek bennem kérdések.

Pl kinek lenne jobb kiadni? Pasinak vagy csajnak? Mindenképpen fiatal és független személynek szeretném. Egy pasival talán könnyebben összeszoknánk. Viszont egy átlag pasas nem annyira rendszerető. Meg a tisztaságra is kevésbé ügyel mint egy nő. Egy növel talán nehezebb lenne összeszokni, de talán hosszútávon jobb lenne. Meg valahogy jobban szeretnék nő lakótársat (most minden hátsó szándék nélkül értem:)).


Na szóval Ti kiadnátok azt az egy szobát és ha igen akkor kinek? Ha meg nem akkor miért nem?


22/F


2012. okt. 14. 11:01
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%

Ha szükségem lenne a pénzre akkor igen.Mivel lány vagyok,ezért elsősorban lányt keresnék.


(Egyébként én pont albérletet keresek.:D)

2012. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Én nem szeretek idegenekhez alkalmazkodni úgyhogy max barátnak adnám ki.

Meg ki tudja milyen ember költözik be, ha nem ismerem, lehet simán kirabol vagy nézi ahogy alszom :D

2012. okt. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Inkább férfinak adnám, mert lányok elég távolságtartóan kezelnék ezt...meg azért olyan szabadon sem tudnának járni ugye egy férfi mellett...nem azért mert nem tehetné meg, csak mert fura. Azt is nehéz ugye nekik elhinni, hogy hátsó szándék nélkül van, esetleg elmondod nekik, hogy miért, (rend, meg ilyenek) akkor meg rámondják , hogy oké, de elkönyvelnek melegnek...sajnos ez ma így van. Pasival tényleg könnyebb és ott se lenne gond, ha lefektetnéd a szabályokat, meg ugye nem kell az első kezébe nyomni a kulcsot, válogathatsz nyugodtan és ha fer bérleti díjat kérsz azért amit adsz , akkor nem lesz gond.
2012. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én nem nemtől tenném függővé, hanem a személyiségétől. 6 éve lakok albérletben, ez alatt eléggé sok emberhez volt szerencsém, illetve szerencsétlenségem. A legdurvábbak a csajok voltak. Az egyik legigényesebb lakótársam meg egy srác volt. Szóval nem feltétlenül jobb egy csaj. :)

Én minden esetre a helyedben szimpátia alapján választanék, illetve előre megkérdezném, hogy áll a takarítással stb.

2012. okt. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%

Én kiadnám, de beköltözéskor le kell fektetni az együttélés szabályait, az pl. teljesen elvárható dolog, hogy ne legyen kupleráj, be is tudjátok akár osztani, mikor ki takarít, stb...

Sok sikert!

2012. okt. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
82%

Szia! Én sem nemtől tenném függővé, mivel volt olyan csaj lakótársam, hogy azt hittem elhányom magam amilyen igénytelen (szoba, konyha, fürdő terén is), és volt srác lakótársam aki nagyobb rendet és tisztaságot tartott mint én.

Esetleg add fel úgy a hirdetést hogy rendszerető lakótársat keresel. Aztán tényleg válogathatsz: Amíg felviszed hogy körülnézzen, addig beszélgess el mindegyikkel. H fiú lesz vagy lány, mindegyiknek meglehetnek az előnyei.

2012. okt. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem mert nem akarok idegenekkel osztozkodni a saját lakásomba.
2012. okt. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
65%

Személy szerint én nem adnám ki, szeretek egyedül lakni. Persze ha anyagi gondjaim lennének megtenném.

De a te szerintem add ki nyugodtan.


Én is inkább egy férfinak adnám ki. Az egyetem alatt 3 évig egy olyan albérletbe laktam ahol 3an voltunk fiúk (első évbe meg koleszos voltam).

Szerintem nem igaz az, hogy kevésbé tartanak tisztaságot és kevésbé rendszeretőek.

Volt egy rendszer és kész. Persze a saját szobáinkba nem volt teljesen rend, de pl a konyhába a padlóról lehetett volna enni. :D


Ráadásul 3 lány tesóm van, szal azt is sikerült megtapasztalnom 18 évig. Persze mindenkinek más a tapasztalata, de én csak akkor laknék lánnyal ha az a barátnőm.

De ne add ki az első jöttmentnek. Válogass ha már úgyis megteheted.

24/F

2012. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%
Ad ki egyetemistának az hétvégén haza menne.
2012. okt. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%

Van egy agglegény barátom. Elfogadható szintű rendetlenség van nála (könyvek néha itt-ott, valamit letett a kezéből és ott hagyta), de tisztaság van. A kupit meg hetente kétszer összepakolja.


Ne valami helyi menő csávót fogadj magad mellé, hanem kulturáltabb embert, akkor nagyobb valószínűséggel lesz igényes a környezetére.


Lakásunkat albérlőknek kiadtuk, havonta egyszer megyünk pénzért, ilyenkor a lakásban is szétnézünk. Kupi van (szétdobált ruhák, könyvek, dísztárgyak), de a tisztasággal nincs gond, úgyhogy nem szólunk a kupiért. Ha majd egyszer kiköltöznek, akkor úgyis összepakolnak, addig meg úgy élnek, ahogy akarnak.

2012. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!