Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy átlagos gázbojler hány...

Egy átlagos gázbojler hány köbméter gázt fogyaszt, míg felfűt 50-60 fokra?

Figyelt kérdés
Kb 5 nm a fürdőszobánk, és van benne egy gázbojler, meg egy gázkonvektor, kéményesek. Szerelő bácsi idegbajt hozott ránk, szerinte ott fogunk megfulladni, mert a konvektor és a bojler elveszik az oxigént, míg fürdünk..?
2012. okt. 15. 19:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hajdu GB 120K literes kéményes

Tíz éve lett kiépítve a rendszer, hivatalos, engedélyezett. Az előző bojler kilyukadt, ezért kellett kicserélni. Két csavar, három új flexi cső.

Nem értem, minek kellene bejelentenem.

2012. okt. 16. 16:08
 12/16 anonim ***** válasza:

"Nem értem, minek kellene bejelentenem."


Mert ez a törvény.


Mellesleg ez nyílt égésterű, és egy légtérben már vagy 20 éve nem lehet 2 nyílt égésterű készülék, úgyhogy nálad nagyon érdekes anomáliák vannak...

2012. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

1m3 gáz elégetéséhez 8-10m3 levegő kell.valóban furmányos ez nálatok.

azonkívül 5 évente felül kell vizsgáltatni a gázkészülékeket.

2012. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ennek valóban utána kell járnom, mielőtt baj lesz.

Köszönöm mindenkinek!

2012. okt. 17. 06:53
 15/16 anonim ***** válasza:
Lehet kapni bármelyik boltban szén-monoxid jelzőt.3-4 forintért van.Megéri,hídd el,életet menthet.
2013. nov. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"ehet kapni bármelyik boltban szén-monoxid jelzőt.3-4 forintért van"


A 3-4 ezer forintos annyit is ér mintha nem is lenne... Érdemes teszteket olvasni.

Normális valamire való Co érzékelő 12-14 ezer ft, és 7-10 évig bírja saját telepéről. Utána KUKA, mert tönkremegy annyira a szenzora. Pl. Honeywell.

2018. febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!