Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családotok mennyi vizet...

Családotok mennyi vizet használ el naponta WC. Lehúzáshoz?

Figyelt kérdés
A kérdés lehet meglepő. Elgondolkoztam azon a felmérésen, miszerint egy átlagos francia család naponta kb. 30 liter vizet használ a WC lehúzásához. Eddig is tudtam, hogy a franciák nem tiszták sem a lakásuk, sem pedig a személyi higiénia tekintetében, de ez az eredmény meglepett. Egy francia nő akkor is parfűmöt fúj magára, ha meg sem mosakodott. És pesze tőlük ered a garbó használata is, ami szintén nem véletlen.
2009. aug. 14. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Még nem számoltam ki.:-)) Ketten lakunk egy házban és minden használat után levan húzva.
2009. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát... mi nem vagyunk annyira WC-re járósak /úgy értem, hogy "soronkívül" nem járunk/, de nekem ez rettentően kevésnek tűnik, pedig csak ketten vagyunk. Shell szelepet használunk. Ezzel nem lehet olyan pontosan megsaccolni a lehúzott víz mennyiségét, mint pld. egy tartályos rendszer esetén.
2009. aug. 14. 18:52
 3/14 anonim ***** válasza:

a napi 30 liter egyáltalán nem meglepő, nekem még talán kevésnek is tűnik kicsit.

egy normál tartály egy ürítéssel leküld 6-9 liter vizet.

még ha 6 literrel is számolsz, akkor a 30 liter az napi 5 lehúzás (persze, ha takarékos a tartály, akkor jobb a helyzet), ami egy 4 személyes családnál (tegyük fel, hogy ennyi) egyáltalán nem sok...


nálunk 6 literre van beállítva a tartály és olyan, hogy csak addig enged vizet, amíg húzza az ember a zsinórt.

én dolgozom, az asszony viszont itthon van szülés elött, szóval ketten napi 15-20 litert biztos elhasználunk.

2009. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Magam is kevésnek tartom a harminc litert. A felmérés egy átlagcsalád fogyásztását tette közzé, márpedig az átlagcsalád szerintem négy személyes /apa, any és két gyerek/, nem?
2009. aug. 14. 19:31
 5/14 anonim ***** válasza:
Dömötör tartállyal persze hogy kevésnek tűnik..Nekünk is az volt,de váltottunk billenősre.Kevesebb vizet használ,és ugyanolyan erővel kevesebb vízzel megy le a cucc.Szóval mostmár a napi 30 liter az elég soknak tűnik ,mikor valójában megfelelő tartállyal korántsem szükséges annyi.
2009. aug. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De négy személyes casaláddal kalkulálj!
2009. aug. 14. 19:35
 7/14 anonim ***** válasza:

A mi wc-tartályunk 3 liter vizet enged le egy teljes lehúzással. Tudna többet is, de erre van beállítva. Ennyi bőven elég a "nagydolog"-hoz. A "kicsi"-hez meg van rajta stop-gomb. Tehát ahhoz 1-1,5 liter víz elég.

Ez alapján ki lehet számolni és az alapján, hogy hányan vagytok, mennyi időt vagytok otthon, stb.

2009. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egész nap itthon vagyunk, vagyis nemigen járunk máshol WC-re. Na, de azért mégse, mert elég aktívak vagyunk amúgy.
2009. aug. 14. 22:57
 9/14 bary79 válasza:

Ha a drága francia a csinos kis seggével beletalál a lukba a guggolós budijában, akkor nem kell lehúzni a sz@rt, csak ha a luk mellé megy. Egy felnőtt már biztos rutinosan belecéloz az 5 cm átmérőjű lyukba.

Vagy ha angol wc-juk van (a franciáknak angol??!!) akkor megvárják amíg megtelik, és csak utána húzzák le, másképp nem jöhet ki 30 liter négy emberre.

Igénytelen kocsogok, az biztos.

2010. febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, nincs külön vízóra a wc-tartály elé szerelve.

De kisdologhoz nem zubogtatom le a tartályban lévő összes vizet.

Amúgy Geberit AP-113-as wc-tartályunk van, ilyen:

[link]



Az a "guggolós budi" amibe lyukba kell célozni, az milyen? Pottyantós-wc? :)

2010. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!