Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy FÉG C18-as...

Krisztián156 kérdése:

Hogyan lehet egy FÉG C18-as gázkazán lángjának a nagyságát beállítani?

Figyelt kérdés

2012. dec. 25. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Van az elején egy gomb, amit megnyomsz, hogy begyulladjon az őrláng.

A gomb körüli recés karikát forgassad és nézzed közben a láng nagyságát.

Túl nagyra ne állítsad, mert szétégeti!

2012. dec. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Multkor én is azzal állítottam (csak nem voltam biztos benne, hogy azzal kell) De utána egyszer csinált olyat, hogy miután kikapcsolta a termosztát a szivattyút nem aludt el a láng. aztán visszaállítottam ahogy volt. A leg kissebben van most. Mekkorára érdemes feljebb állítani? Most 20/18 fokos beállításnál olyan 10 m3-et eszik naponta, és olyan 35 perc alatt fűt fel 1 fokkal egy 70nm es házat. Jobb lenne ha feljebb állítanám?
2012. dec. 26. 19:42
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem c-24 -es van,én akkor szoktam állítani ha a kinti idő pár napig egyforma. És állítás előtt felírom,hogy mennyi gáz fogyott ,mennyi idő alatt.majd megjelölöm a csavar állását,hogy hol állt, és addig állítgatom amig a legjobb adatot nem kapom.De csak picivel szabad csavargatni,mert sokat számít. Volt ,hogy a gáz szerelő műszerrel beállította,de többet fogyasztott mint az én elvem alapján be állított. Meg kérdezhetem,hogy a tavalyi télen mennyi gáz fogyott összesen.?
2012. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
/3/ vagyok. Ezeknek a magyar kazánoknak az is a jó tulajdonságuk,hogy 50%-al fel-le lehet szabályozni a teljesítményt, és a fogyasztást is.
2012. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A fogyasztást nem tudom neked megmondani, mert idén költöztünk ebbe a házba, és most fűtök először gázzal. Most novemberbe 214m3 ment el. Most decemberbe a mai napig 243m3.

Vajon mennyit lehetne megspórolni ha legyerélném egy újabb turbs kazánra?

2012. dec. 26. 21:58
 6/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Én azért nem fogok kazánt cserélni.Okosok szerint ,és akiket ismerek ,hogy lecserélték ezt a C-tipusú cirkókat mind azt mondták,hogy nem igazán mérhető a különbség, ha jól van belőve a C-kazán.Az alkatrész utánpótlásról ne is beszéljünk.Karban tartásról sem.Ezeket felénk 2000.ft-ért kitisztítják átvizsgálják. A nevesebb márkáknál min 5000-e.Ezeket lehet savazni is,többször is,mert réz a hőcserélője. /Ha megállásnál süvítő hangot hallasz a csöveken keresztül ,akkor ki kell majd savazni./ezt csak szerelőre bízd/. A szomszédom tesójánál tavaly télen megállt a qwadriga hiper-super kazán ,valami panelhiba miatt,az országban nem volt alkatrész,a forgalmazó rendelt alkatrészt cikkszám szerint ,3.-ra sikerült is jót küldeni. Szűk 2-hóig állt a központi fűtés!!!!! Az volt a szerencse ,hogy volt kandalló. Ezekhez a neten minden van!!
2012. dec. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az a fura talán süvítő hang az már megvan most is szerintem. Ha akkor ki lenne savazva biztos jobb hatásfokkal. És tényleg ezekhez elég olcsó az alkatrész, meg még én is simán szétszerelem. Egyedül ami zavar benne, hogy, semilyen elektronikus védelem nincs benne ami lekapcsolja a gázt. Multkor sszerintem valami megszorult benne amikor nem állt le a láng miután megállt a szivattyú. De gondoltam, hogy van egy másik gázkazánnak egy elektronikus gázszelepje azt rákötöm, ha megáll a szivattyú lekapcsolja a gázt. Mert így félek hogy mégegyszer megcsinálja.
2012. dec. 27. 15:36
 8/17 anonim ***** válasza:

Nyugi, van benne elektronikus védelem, többféle is!


Az enyémet soha nem fogom lecserélni, mert egy vagyonba kerül egy újabb fajta szuperf.os beszerelése.

Újabb tervezés, újabb engedélyeztetés, újabb kéményseprő engedély, újabb típusú kéménybélelés, + a beszerelés stb.

500ezer-1millából ki is jön.


Ennek a Fégnek, viszont filléres a teljes felújítása.


Még annyit, hogy a lángot úgy állítsd be, hogy a legkisebb, de már kékes színű legyen.

2012. dec. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Amikor multkor szétszedtük a gázszelep részét én nem láttam benne semmi elektronikát. A keringtető szivattyúval van 2 kis rézcsövön párhuzamosan kötve, egy rugó ellenèbe ha megáll a víz, a rugó visszazárja a szelepet. De ha ott megszorul a szelep akkor nem tudom mi zárja el a gázt?
2012. dec. 28. 08:43
 10/17 anonim ***** válasza:
De az elektromos szelep is megszorulhat! Nem csak a mechanikus./még lehet hamarabb is/
2012. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!