Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kell e engedély tetőtér...

Kell e engedély tetőtér beépítéséhez a lenti esetben?

Figyelt kérdés
A lakáshoz kapcsolódik egy padlástér(ugyanazon a szinten van mindkettő), és ezt a padlásteret szeretném beépíteni. A lakás lapostetős, még a mellette lévő padlástér már cseréptetős fedést kapott. Külsőre semmi változás nem lenne, kivéve 2-3 db tetőtéri ablak elhelyezése.Ez egy BP-i társasház, a lakás és a padlástér is az én tulajdonom.

2012. dec. 29. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Hivatalosan kell engedélyeztetni.

Ha esetleg minden lakóval nagyon jó barátságban vagy, és biztos vagy benne, hogy nem fognak feljelenteni, akkor meg lehet próbálni titokban csináltatni, de én nem kockáztatnék.

Nálunk (panelban) visszaállíttatták az eredeti állapotot, plusz egy jó nagy büntetést is kapott az illető.

2012. dec. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kár, pedig megkíméltem volna magam egy hosszú és költséges engedélyeztetéstől:) Nem is értem, ha nincs külső változtatást, akkor miért engedélyköteles(persze az épület statikai terhelése, stb, de attól hogy az ember felhúz pár válaszfalat, nem hiszem, hogy összedőlne az épület- de ezt csak halkan jegyeztem meg-
2012. dec. 30. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!