Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sűrgős! Fontos! Elmagyaráznáto...

Sűrgős! Fontos! Elmagyaráznátok nekem?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy melyik oldalra kell a kerítést nekem megépíteni? Vettünk egy házat árverésen, de a szomszéd idős asszony már kötekedett, hogy csináltassuk meg!

Jelenleg a háznak a bal oldalán van meg a kerítés végig ezt egy előző tulajdonos csináltattam meg! A szomszéd néni felől nincs meg a kerítés!

DE A HÁZUNK AZ Ő TELKÜKNÉL FEJEZŐDIK BE, TEHÁT OTT VAN A HÁZUNK OLDALA, AHOL NEKIK AZ UDVARUK KEZDŐDIK!



#építés #KERÍTÉS
2012. dec. 29. 20:13
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
ELÍRTAM NEM A BAL OLDALÁN HANEM A JOBBOLDALÁN VAN MEG VÉGIG A KERÍTÉS!!!!
2012. dec. 29. 20:14
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha szemben állsz a bejárattal (nem a háznak, hanem a teleknek, amin a ház áll), akkor a frontkerítéstől JOBBRA eső kerítés a ti feladatotok!
2012. dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az egész telkük hosszában van a házfal?

Amúgy van ilyen szabály? Ha igen, én az Önkormányzattól kérdezném meg.

2012. dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen csak azt nem tudom eldönteni, hogy ez a ház, most oldalhatáron van e?! Mert ha igen akkor viszont az idős néni felől kell a ház falától folytatni a kerítést, és nem a jobb oldalra kellett volna csinálni!

Tudja valaki mit jelent pontosan az oldalhatár?

2012. dec. 29. 20:19
 5/17 anonim válasza:
79%
Én is úgy tudom, hogy szemből nézve a jobb oldalon kell megcsinálnia mindenkinek.
2012. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

"Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet szerint az építésügyi hatóság – településrendezési, közbiztonsági, köztisztasági, továbbá más közérdekből vagy a használat módja miatt – a telek határain kerítés építését elrendelheti vagy megtilthatja. Kerítés létesítésének elrendelése esetén a telek tulajdonosa (kezelője, használója) a telek homlokvonalán, továbbá – eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában – az útról nézve a jobb oldali telekhatáron és a hátsó telekhatárnak ettől az oldaltól mért fele hosszán köteles megépíteni és fenntartani."


De ez akkor van, ha az önkormányzat elrendeli. Vagy megépíted magad a kerítés többi részét, vagy a polgármesteri hivatalhoz fordulsz.

2012. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Oldalhatár a két telket elválasztó határvonal.


Ezt most nem értem...a házatok tövébe akarsz kerítést építeni, a néni udvara felé?! Arra a részre nem kell építeni, ahol a házatok fala az elválasztó. Előtte és utána. A házfalhoz nem.


Egyébként a ház nem állhat oldalhatáron, asszem minimum 50 cm-re kell építeni attól. Ami kb. egy kerítés alapjának a szélessége :) Nagyjából.

2012. dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kerítés építése


Általános esetben a kerítés építése nem engedély vagy bejelentés köteles. A kerítést mindig a saját telken kell megépíteni. A szabályok szerint az utcai kerítés, a jobb oldali (oldalhatáron álló beépítés esetén a házhoz csatlakozó) oldalkerítés megépítése kötelességünk. A hátsó kerítés felének megépítése hárul ránk, de ezt célszerű a hátsó szomszéddal közösen építeni. A saját kerítésünk karbantartásáról is gondoskodni kell.


Azért fontos mert zavarja őt, hogy a kutyáim átmászkálnak hozzá, mivel elég nagy terület 3000 négyzetméter, és vannak pici gyerekeim elől egy kis elkerített udvarban van most a két kutyám meg a picike gyerekeim, de ezt én sem szeretném, mert hát azért a kutyáimban sem bízok meg, szeretném, hogy a kutyák is élvezhessék a nagy területet hiszen nagy testűek, és ez az udvar most kicsi. A gyerekeimet sem merem hátra engedni, mert a szomszéd néni fiai gazdálkódok és veszélyes gépekkel szerszámokkal sok szeméttel van tele az udvaruk, féltem a gyerekeket is! A házunk a két kiskorú három és két éves kislányunk nevén van! Esetleg kérhetném a Gyámhatóság segítségét?

2012. dec. 29. 20:32
 9/17 anonim ***** válasza:

Gyámhatóság? Hogy jön az ide?


A telek baloldali határán áll ("oldalépítésesen") a házatok?

Mert ha igen, akkor az mindenképpen a néni reszortja!

Az idézett szövegből is ez jön le.


Szólsz neki, hogy az ő dolga.

Ha nem csinálja meg, akkor bejelented/feljelented.


De nem a gyámügynél (!)!

Hogy jutott ez az eszedbe?

2012. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged!

Azért ők jutottak az eszembe mert a két kiskorú gyermekünk a tulajdonos, és a Gyámhatóság engedélye kell mindenhez.

2012. dec. 29. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!