Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen engedély kell ahhoz,...

Milyen engedély kell ahhoz, hogy mobillakásba élhessek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mobil házra gondolsz? Akkor ez van: [link]
2013. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen mobilházra gondoltál?
2013. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy olyasmire amibe 3 an elférnénk.Az a tervem, hogy vennék egy telket, oda meg felállítanám véglegesen a mobilházat, és arra lennék kiváncsi, hogy ahhoz kell e külön engedély hogy a mobil házat állandó lakhelyként használhassam
2013. jan. 2. 19:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen engedély,de csak azért mert még nincs semmilyen törvény vagy szabály rá.Attól tartok egy darabig még nem is lesz,azt se tudják még hogy épület-e vagy sem?,ingatlan vagy ingóság-e?,Mitől mobilház a mobilház?,van kereke,nincs kereke,van alapja,nincs alapja.Ha a helyéről állagsérelem nélkül eltávolítható,és másutt újra használatba vehető,akkor nem lehet se ingatlan,se épület,mert gyakorlatilag ugyanaz mint egy lakókocsi,egyszerűen nem tudnak belédkötni.Én is ebben a cipőben járok,készíteni akarok egy 2x25 négyzetméteres mobilházat,amit egybe lehet nyitni,mert ugye bármennyit egymás mellé vagy egymás tetejére tehetsz.Egy 15 centiméteres kőzetgyapot szigetelés jobban szigetel mint egy 40 cm-es téglafal,közmű bekötés megoldható,és tévedés hogy villannyal kell fűteni,mert akár a fatüzelés is tökéletesen megoldható.
2013. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolom végleges háznak szánnád mert viszonylag olcsó de erre a célra nem hinném hogy megfelel.Használtra 1 újra 5 év garanciát adnak.Egy rendes ház meddig áll amit most építettek 200 évig?Csak saccoltam.Egyébként bemész az illetékes p. hivatalba és beszélsz az ottani építésvezetővel vagy érdeklődsz az illetékes építésügyi hatóságnál.
2013. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen végleges célnak gondolnám.Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát
2013. jan. 6. 14:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Az 1 vagy 5 év garancia nem azt jelenti hogy addig áll a mobilház.Miért a kőműves mennyi garanciát vállal a téglaházra? Elárulom hogy az esetek többségében semennyit,vagy max annyit míg a használatba vételi engedélyt kiadják,ami néhány hét.Utána úgyis tagadnak,szépítenek vagy egyszerűen eltűnnek.Egy csupa fémből és kőzetgyapotból jól megépített mobilháznak én legalább száz évet adok,mellesleg jóval kevesebb a karbantartás,felújítás mint egy téglaépületnél ahol gyakorlatilag ezt folyamatosan lehet végezni.

Nem tekintem végleges megoldásnak,de sokkal jobb megoldás mint hitelre építkezni vagy vásárolni.Arra az 5-10 évre tökéletes míg a téglalakást felépíted önerőből.De én nem is vennék készen mobilházat,mert drágán adják,feleannyiból jobbat lehet gyártani.

2013. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdező nem erre a fajta mobilházra gondolt szerintem amit te írtál hanem a vontatható lakókocsi szerűre ezért nem ajánlottam azt végleges célra.
2013. jan. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Hogyan lehetne saját mobilházat építeni? ez a 2X25m2-es roppant érdekelne...
2015. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
véleményem szerint megfelelő fából is lehetne ilyet alkotni mert nagyrésze abból van.
2015. jan. 22. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!