Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne a központi...

Mennyibe kerülne a központi fűtés kiépítése egy 80 m2-es vályog házba?

Figyelt kérdés
Nem rég vásároltunk egy házat, és gáz konvektorokkal (3 db) történt a fűtés, mi kályhát használunk! egymás mellett (folyosóról nyílik) van a 4 helység (3 szoba+konyha) külön a fürdő a folyosó végén! Mennyibe kerülne kb. és szükséges e bejelenteni valahol, hogy fűtésrendszert váltunk. Vidéken lakunk.Előre köszönöm!

2013. jan. 8. 09:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Kizárt hogy 100 ezerért bárki megcsináljon egy komplett központifűtést egy 80 m2 es házba.És 600 Ezer anyagra kizárt hogy elég legyen.
2013. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Te egyik szavaddal vered a másikat! Az elején azt mondtad ,hogy igazam van. Bocsi de a cső szerelők általában kötésre dolgoznak nem m2-re! És ez egy pici olcsó rendszer.2ember 2-3 nap alatt kész! Kevés rá a 100-e?Nálam 14db kötés + a villany boilerben is van hőcserélő. és 2db kazán + puffer!És réz csőves rendszer. Az adatok magukért beszélnek, nem csak puffogás. Számolni tudsz.
2013. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Jó hiszek neked akkor felénk dolgoznak drágán.De ha itt valakinek 100 ezret akarnék fizetni ezért a munkáért körberöhögnének.Pedig falun élek még nem is Pesten ahol minden drágább.3 éve 850 ezer körül volt az anyag kazán nélkül.100m2 re igaz ebben benne volt a víz szerelés is.Négy vízleállás.8 radiátor meg keringető .Két osztó 5 rétegű csővekkel.Csatlakozók.Az egész munkát 110 ezerért csinálták meg nekem csak azért mert a szomszédom volt a vízszerelő.Egyébként tudtomra adta hogy jóval többe került volna.
2013. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az simán dupla munka. Mindegy ,hogy víz vagy fűtés! De egy dolgot tanulj meg az életben,hogy senki nem dolgozik azért olcsóban mert szomszéd,v rokon. Csak ezt szokták mondani,hogy örüljön az illető, és akkor még te fogsz neki hálálkodni,és tartozni.És pont ez a fajta munka szokott a drága lenni!! Mindenki a pénzből él.
2013. jan. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Igazad van ami ingyen van az néha drágább.Erre szoktam mondani nincs ingyen leves.De ez egy speciális eset megegyeztünk az árban majd megtetszett neki a szomszéd telek és megvette a fiának.Hát így lettünk szomszédok és ezután engedett az árból.
2013. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Akkor szerintetek 600 ezer Ft betakarná? Kb 6 radiátort szeretnénk, abból sem a legdrágábbat, úgy ahogyan a kazánból sem! Nekünk is ismerős csinálná, nem hiszem hogy 100 ezernél többet kér! Kéményünk van, nem tudom hogy azt bővíteni (magasság) kell e! Köszönöm!

2013. márc. 6. 20:34
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom de a kazánon ne spórolj én is ezt tettem meg is bántam kevés fa fér bele sűrűn kell rakni.Nagy tűzterűt vegyél.
2013. márc. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszlók!

Kértem egy árajánlatot egy mester embertől! Tételről térelre leírt mindent! 570 ezerből megcsinálja, ebből 102 ezer a munkadíj! :D :) A kazán 170 körül!

2013. júl. 13. 20:54
 19/19 aknafejkazmer válasza:

Szia Kérdező!


Én a nyáron vettem egy 80m2-es B30-as téglából épült szigeteletlen házat.

A teljes fűtési hálózat ki lett cserélve kombi kazános fűtésre. Nekem a tervezés, anyagköltség , munkadíj, átvétel, kéményesek ...stb 1milla alatt jött ki. Ha Te vegyes tüzelésű kazánt szeretnél felszereltetni és műanyagcsöves (sp cső) hálózatot kiépíteni, mindenképpen szükséged lesz egy puffer tartájra, hogy a műanyag csövek ne melegedjenek túl.

A napokban kezdtem felfűteni a még felújítás alatt lévő házat 6-7 fokról 17 fokra. Két nap alatt erre 30m3 elment, de ez csökkenni fog, mivel előbb-utóbb a falak is felmelegednek. Utána -amíg dolgozunk bent- visszaveszem 15-16 fokra. Várhatóan szerintem napi átlag 10m3 fog elmenni, ami havi szinten olyan 40 ezerre jön ki. Programozható termosztátot ügyesen használva szerintem lehet további költségeket is csökkenteni.

2014. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!