Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Árt a VHS kazettáknak, ha kb...

Gebe kérdése:

Árt a VHS kazettáknak, ha kb 50-60 cm magasan, a radiátor feletti polcon vannak?

Figyelt kérdés
Fa polc van felszerelve a lakásban, amelyen régi eredeti vhs filmek vannak. Számomra igen kedves gyűjtemény, inkább csak díszként, mint agyonnézés céljából. A gond a radiátor, hiszen elég meleg a polc alja fűtéskor (nem tűzforró, kezemet gond nélkül rajta tartja bárki, de a hőérzet igencsak megvan, ahogy a meleg levegő áramlik a polc alja felé). Szúrópróba szerűen kivettem a sorból egy kazettát, a tok alja picit meleg volt. A kazetta maga nem, mondhatni normális hőfokú. Hosszú távon ront a szalagok minőségén ez a helyzet?

2013. jan. 11. 00:00
 1/4 A kérdező kommentje:
kezemet helyett kezét :-)
2013. jan. 11. 00:04
 2/4 anonim ***** válasza:
A radiátor melege nem árt neki, a tűző napfény és a forróság együtt igen, azok roncsolják a szalagot.
2013. jan. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jan. 11. 08:13
 4/4 Zsolt75 ***** válasza:
Én a helyedbe máshova tenném őket. Igaz, hogy nem fog összeolvadni a szalag, de szerintem máshol kiegyenlítettebb hőfokban lenne.
2013. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!