Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Foglalkoztat az önellátó életmód?

Foglalkoztat az önellátó életmód?

Figyelt kérdés
Akkor itt a helyed. Te hogyan valósítanád meg? Részt vennél e egy ilyen kezdeményezésben?

2013. jan. 14. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Részben "önellátók" vagyunk, de vannak olyan dolgok amelyek nem nélkülözhetőek a mai világban. Persze ha szeretnél lóval szántani, petrólámpával világítani akkor miért ne.
2013. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben foglalkoztatott. De valójában egész egyszerűen nem lehet megoldani. Ha megnézed a magyar ökofalvakat, ők is kereskednek, turisztikai látványosságként jelennek meg, hogy legyen bevételük. Rengeteg olyan dolog van, amit egész egyszerűen nem tudsz magadnak megoldani. Csak egy példa: muszáj fizetned a tb-t, hogy el tudj menni orvoshoz. És ha el is mész, valamiből meg kell venni a gyógyszereket - mert ha kell, akkor kell, nincs mese. Innentől viszont majdnem mindegy, miből teremted elő rá a keretet, illetve mit dolgozol a megélhetésedért. Jó esetben azt, amit szeretsz. Ha ez a földművesség, akkor azt :)
2013. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem foglalkoztat,mert tudom,hogy semmi értelme foglalkozni vele.Képtelenség mindent megtermelni,illetve sokkal többe kerül megtermelni külön külön a dolgokat mint megvenni.
2013. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Könnyebb lenne válaszolni ha tudnánk te pontosan hogy képzeled el.
2013. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Zsolt75 ***** válasza:
87%
Egyetértek a 2-es válaszolóval. Ha nem lenne kötelezően befizetendő tarifa , akkor megoldható lenne. Én szívesen élnék nyugalomban a természettel összhangban. Nyilván sok kényelemről le kellene mondani, de előnyei is lennének.
2013. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 zbalog válasza:
93%

Igazából van olyan hogy szegénységi igazolvány és akkor nem kell adót fizetned, úgy tudom. Nem rég volt szó a TV-ben ilyen emebrekről, Budapest környéki erdőkben éltek és mutattak képeket , nem volt egyáltalán rémisztő , állatokat tartottak gazdálkotak többségük még házas is volt és nem csináltak szemétdombot a környezetből. De a karvaly kapitalizmus csak közbe szól és most azon vannak hogy elpaterolják onnan őket mert az valakinek az erdeje.

Nekem is felcsillant a szemem erre az életmódra

2013. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
91%
szerintem félreértitek az onelláto gazdaságokat,nem arrol van szo hogy semmit nem vesz és nem értékesit, a kulcs a felesleg értékesitése
2013. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
95%
Ez a gondolat foglalkoztat engem is. A legszükségesebb élelmiszereket magunk is előállíthatnánk. Kezdésként bérelnénk egy tanyát, lakható épülettel. Vennénk mondjuk 10-20 napos csibét, 2 kecskét, 2 malacot. A csirkék egy részét vágásra nevelnénk, a többit a tojás miatt. A kecskék igénytelenek, bármilyen növényt megesznek, egy családot ellátnak tejjel, amiből a közvetlen fogyasztáson túl sajtot, túrót lehet készíteni. A 2 malac vágásra lenne nevelve. Alapvető zöldségeket termesztenénk: krumpli, répafélék, hagyma, paprika, paradicsom, borsó, stb. Kezdetben ennyi elég lenne a család ellátására egész évben. Lisztet, cukrot, stb. vásároni kellene nagyobb tételben, így kedvezőbb. A tanyán elég, ha áram van, és fúrt kút locsolásra, fürdésre. Fűtés fával cserépkályhában, vagy kemencében. Mi így indulnánk nagy vonalakban. A mi családunk 4 tagú. Jelenleg mindketten dolgozunk, a két fiunk tanul. Én ott hagynám a munkahelyemet, de egyikünk jövedelmére szükség van. A fiúk segítenének a mini gazdaságban. Örömmel tennék, így számukra is felértékelődne a munka. Most még a szokásos, bankok által végletekig kizsigerelt volt középréteg mindennapjait éljük, de hamarosan lépnünk kell, és fogunk is ebbe az irányba.
2013. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A kulcs az egészséges élelmiszer termesztés:)
2013. febr. 23. 07:37
 10/13 anonim ***** válasza:
9%

Önellátó vagyok mivel: nem járok segélyért, nem szorulok ellátásra, magam intézem ügyes bajos dolgaimat


Másrészről nem nevelek állatokat, nem művelek földet, de a fizetésemből megélek!

2013. aug. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!