Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fűtőberendezéssel...

Milyen fűtőberendezéssel lehetne a cirkót kiváltani, ami olcsóbb fűtést tesz lehetővé óriási átalakítások nélkül? Mindenütt radiátorok + a fél házban padlófűtés is van és rengeteg a gázszámla.

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 10:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Már nincs gázfűtésem és az olajradiátor ideiglenes, hirtelen megoldás volt. Tehát nem akarok gázzal sem fűteni, sem semmit csinálni.


Ezért a kérdés.


Köszönöm a választ, de sajnos ez nem járható út. Persze kihívhatnék egy "valakit" sok pénzért méregetni, meg okoskodni, hogy ez nem jó, az nem jó, de mit érnék el vele, amikor nincs pénzem változtatni rajta.


Szóba került már a vízteres kandalló, lehet, hogy megpróbálok a cirkó árából beszerezni egyet.


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2013. jan. 28. 12:29
 12/18 anonim ***** válasza:
Sok szerncsét hozzá, és szerezz sok fát. Nagyon sok fát.
2013. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Kedves 10-dik válaszoló.


Olvass, tájékozódj. Különösen a kommenteket javaslom, mert maga a cikk elég "gázos".


[link]


Neked biztos szerencséd van a béna gázzal, de mi a Dunától keletre gázt szolgáltató céggel csak folyton szívunk.

2013. febr. 1. 09:25
 14/18 anonim ***** válasza:

"Kedves 10-dik válaszoló.


Olvass, tájékozódj. Különösen a kommenteket javaslom, mert maga a cikk elég "gázos".


[link]


Neked biztos szerencséd van a béna gázzal, de mi a Dunától keletre gázt szolgáltató céggel csak folyton szívunk."



Kedves kérdező!


Nap mint nap találkozom hasonló problémákkal. Kazánokkal foglalkozom (ipari méretek). Munkám miatt van egy kicsi (tényleg kicsi, ez most nem szarkazmus) rálátásom a gáziparra. Plusz találkozom a lakossági észrevételekkel is. A panaszok 100%-a a gázvezeték hálózat problémája. Mint azt már a cikkben is írták sokkal drágább lenne trükközni a gázzal, mint ami jelentkezne haszonként. Túl sok szem figyel rá. De mint minden összeesküvés elméletnek ennek a legendának is lesz mindig híve, akit semmilyen bizonyíték sem győz meg. Éppen ezért erre nem is próbálkozom. Ja és az egész ország területén tevékenykedem, nem csak a magam tapasztalatáról beszélhetek.

2013. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Na én megpróbálnám a padlásra leteríteni valami szigetelést. Vagy nádat, vagy hungarocell, vagy valami gyapot félét. Ha van elég fa, akkor én építenék egy kis rakott kályhát, akár régi téglából, a jobb oldalával kifele, maga a tégla minta is jól mutatna, de le is tapaszthatnád. Ebbe beraknék egy csövet, vagy valamit, amibe a víz keringene, és esetleg egy hőcserélővel, de a biztonság kedvéért a nélkül rákötném a hálózatra. Ugyanis ha nincs áram, úgy annyi kis keringés van a hálózatba, hogy nem robban fel. Építhetnél bele egy kis sütőt is, és még azt is lehetne. Ha rám hallgatsz, akkor a tűztér alatti téglaréteg alá rakod a csövet, homokba. Csak ennek az a lényege, hogy a lehető legnagyobb területet beterítse, és ilyen guriga alakú legyen. Ha a padlófűtés műanyag csövekből van, akkor ajánlatos egy hőcserélőt berakni a padlófűtés részhez, esetleg egy kis hűtőtartályt, ami arra szolgál, hogy ha 50 °C felé megy a hőmérséklet, egy kis csak átkapcsol, és kb 100 literes tartályba egy vagy két rétegbe átmegy a meleg víz, így már kellőképpen lehűl. Ez mind kimondva nagy összeg, így ajánlatosabb lenne egy vegyestüzelésű kazánt beszerezni. Abba égethetsz műanyagot, háztartási hulladékot is. Míg ebbe a rakottba csak fát, papírt. Csak ha ebbe beraksz egy zárt a kéménybe, és ha zárható helyen van, akkor éri meg, a parázs 1 napig is képes izzani. A lényeg, hogy ne menjen be a levegőből túl sok oxigén. Mert akkor hirtelen leég.

Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van írj nyugodtan, akár privátot is!

2013. márc. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Köszönöm a segítő szándékodat.


Sajnos nem tudok Neked üzenetet küldeni, a rendszer nem hagyja. Lenne egy-két kérdésem, mert az építésen én is gondolkodtam.

2013. nov. 18. 10:06
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem aktuális,de aki idetéved annak talán jó lehet.

Én gázzal fűtök is,fával is fűtök 150nm-t.Gáz csak nagy hidegben megy,az év többi részébe egy 8kw-os kamino öntvény kandalló biztosítja a meleget.Na mármost,amikor gázzal fűtöttem 22 fokkal elment egy évben 400 ezer forint csak fűtésre,most a kandallóval(igaz csak 19-20 fok van),ami a lépcső mellett van,így ez is elég az egész házhoz,s elmegy éves szinten max 250 ft-i fa,de meleg van,nem a hőmérséklet számít,hanem a hőérzet.Úgyhogy én csak spóroltam vele,igaz erdészettől veszem a fát,s én vágom fel,télre kiszárad.De,ha nagy hideg van,akkor van úgy,hogy az emeleten bekapcsol a termosztát,mert nem bírja a kandalló,de ez -20 fokban van,ami nem gyakori azért.

2014. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ja,és a házon átlagos a szigetelés.
2014. febr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!