Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázrevolvert hogyan/hol...

Gázrevolvert hogyan/hol tudnék a lakásban olyan helyre elrejteni, hogy a gyerek kezébe még véletlenül se kerüljön VISZONT gyorsan kéznél is legyen, ha szükség van rá?

Figyelt kérdés

2013. jan. 29. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha egészen apró gyermek, akkor gondolom elegendő az előszoba-fogasra tenned, hogy szükség esetén kéznél is legyen.

Ha a gyermeked már 13-15 éves, tehát ott eléri, akkor viszont nagyon gyorsan elmagyaráznám neki, hogyan működik, miért van az a lakásban, és mit tegyen vele, ha esetleg úgy nyit ajtót, és szüksége lehet rá.

2013. jan. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kovpet ***** válasza:

Szerintem is inkább tanítani kell, mintsem tiltani.

Egyébként kisgyerekhez jó választás egy Keserű vagy egy ME gázrevolver. Olyan a sütésük, hogy egy gyengébb felnőtt ember sem tudja elsütni őket :)

2013. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

5 év körül gyerekekröl van szó.

Ha már konkrét típus elökerült:


Weihrauch Arminius HW37, illetve ennek megegyezö társait nézegetem...

2013. jan. 29. 11:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a gyereked milyen értelmi képességű és milyen beállítottságú, azt neked kell tudnod. De egy 5 éves gyereknek már kábé el lehet magyarázni, hogy ez egy olyan eszköz, ami igen veszélyes, ezért nem igazán szeretnéd, ha hozzápiszkálna, amikor nem vagy a közelében. Ezzel együtt bemutatót is tarthatsz neki, hogy mennyire komolyan gondolod a dolgot, a fegyver veszélyességét. Egyszerűen kiviszed a kert végébe, megtanítod neki hogyan kell fogni, hogyan kell kibisztosítani és elsütni, és megmutatni neki hogy mekkora kárt is tud okozni helytelen használat esetén (mondjuk egy papírlapon, falevélen vagy ilyesmin imitálva az erejét, és hasonlítani közben a tenyerét vagy arcbőrét a papírlaphoz).

Továbbá kiltásba is helyezheted számára, hogy bármikor használhatja ha kedve szottyan lövöldözni párat, de KIZÁRÓLAG AKKOR, ha Te is ott vagy mellette. Apám kábé ilyen idős koromban mutatott be minket egymásnak a légpuskával, és megértettem a dolgokat, nagyon sokáig nem is nyúltam a puskához (valójában eszembe sem jutott ránézni) ha ő nem volt ott.

2013. jan. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kovpet ***** válasza:

A HW37 egyébként jó választás. A Keserű sokkal gyatrább minőségű persze, csak ebből a szempontból jobb. Azt el nem süti egy 5 éves, az tutibiztos :)


Amúgy a kérdés jó és nem is tudok rá kielégítő választ adni. Szerintem (ha itt nem kapsz megfelelő választ), akkor egy szakfórumon (pl 9mm.hu) is tedd fel a kérdést.

2013. jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Zsolt75 ***** válasza:
Szerintem vegyél egy bútorszéfet. Kb 8-10 ezer Ft. Általában 4 jegyű kóddal nyílik, tehát kb 1/2 percen belül hozzáférsz. Ha ez sok akkor pisztolytáska az oldaladra :-)
2013. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaja, vegyél bútorszéfet. Aztán ha nem sikerülne valamiért kinyitnod, akkor nyugodtan megkérheted rá a gyerekedet hogy segítsen. Hamarabb kinyitja neked minthogy meglepődni lenne időd... ;)
2013. jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A gyerekbiztos öngyújtókból is csak a felnőttek nem tudnak tüzet csiholni.
2013. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zsolt75 ***** válasza:

Miért ne sikerülne kinyitni? Akkor is nyitható kulccsal ha az elem kifogy benne évek után.... Bár így meg a kulcsot kell eldugni :-)


A fegyvereket amúgy is fegyverszekrénybe szokták tárolni, de egy lakásba... szóval szerintem a széf a tuti.

2013. jan. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bármiért :)

Én mégis inkább a teljes, szakszerű és a gyerek számára is érthető felvilágosítás mellett teszem le inkább a voksomat. Jobban bízom a gyerekem értelmi képességeiben, mint bármiféle elzárási megoldás elzáró hatásában. :)

2013. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!